דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

פוריות והפריה חוץ-גופית (IVF)

הנהלה

מנהל היחידה: פרופ' משנה עינת שלום-פז

אחות אחראית: גב' דבורה יעקבי

לראש העמוד לראש העמוד

צוות

רופאים בכירים:

דר' רים עתאמנה ביאדסה 

דר' עופר פינרו 

דר' קטי שלוש

דר' פאולינה אוסטרובסקי

דר' טל שביט 

 

 

צוות אמבריולוגי:

ד"ר מדיאה מיכאלי - מנהלת המעבדה

גב' נחמי גוטפרב

גב' אסתר שושן

 

צוות האחיות:

גב' דבורה יעקבי 

גב' טטיאנה אגננקו 

גב' טלי עמר 

 

מזכירות:

גב' בלהה ליבוביץ

גב' הילה בן שבת

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

היחידה להפריה חוץ-גופית של המרכז הרפואי הלל יפה, היא מהמובילות בארץ בתחום זה. היחידה מציעה טכניקות עבודה וטיפול עם טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. ביחידה מבוצעים מעל ל-400 טיפולי IVF בשנה. שיעור ההריונות הכללי ביחידה עומד על 32% בעוברים "טריים" ו-21% בעוברים "מופשרים". שיעור ההריונות בנשים צעירות מגיל 35 הוא כ-42%. ליחידה מופנים מטופלים מכל קופות החולים.

 

היחידה הוקמה בסוף שנות ה-90, ומאז עד היום טופלו בה אלפי נשים במגוון טיפולים. מאות תינוקות, פרי מאמץ משותף של צוות היחידה והנשים המטופלות, נולדו פה.

 

סטנדרטים של איגוד הפריון האירופאי והאמריקאי

ביחידה פועלת מעבדה אמבריולוגית משוכללת בראשות ד"ר מדיאה מיכאלי. המעבדה עומדת בסטנדרטים של איגוד הפריון האירופאי והאמריקאי, ותהליך ההפריה מתבצע בה בשיטות המתקדמות ביותר ובאמצעות מכשור מהמתקדמים בעולם. במעבדה מבצעים גם השבחות זרע לפני טיפולי הזרעה.

 

היחידה מוכרת להתמחות

היחידה, ביחד עם מחלקת נשים ויולדות, מסונפת לפקולטה לרפואה של הטכניון, ומוכרת להתמחות על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל.

 

מגוון נושאי הפוריות

  • ביחידה נערך אבחון וטיפול בכל ליקויי הפריון: בעיות הורמונאליות, ליקויים ברחם ובחצוצרות, ליקויים באיכות הזרע ובעקרות בלתי מוסברת.
  • ביחידה מטפלים ב-IVF - הפריה חוץ-גופית. הכוונה היא לטיפול תרופתי שמטרתו היא להשיג מספר אופטימאלי של ביציות המתפתחות בזקיקים שבשחלות. הטיפול נעשה על ידי הזרקת הורמונים גונדוטרופינים (hCG - הוא הורמון פפטידי, אחד מהגונדוטרופינים, המיוצר על ידי השליה לאחר הביוץ ובמהלך ההיריון) מדי יום, תוך התאמת תוכנית טיפול ומינון אישית למטופלת על סמך המידע הרפואי העדכני הקיים. המעקב לאורך זמן הטיפול מתבצע על ידי בדיקות אולטרה-סאונד ובדיקות אסטרדיול בדם. שאיבת הביציות נעשית בתזמון המדויק ביותר בגישה נרתיקית ובהנחיית אולטרה-סאונד. מפגש הזרע עם הביציות שנשאבו מתבצע במעבדה.
  • מיקרו-מניפולציה- ICSI מתבצעת במקרים של ליקויים בזרע. במעבדה מתנהל ניטור תהליכי ההפריה והתפתחות העוברים. העברת העוברים לרחם בשלב של 2-8 תאים נעשית תוך 48-72 שעות ממפגש הזרע והביצית. ההחדרה נעשית באמצעות צינורית דקה המועברת דרך תעלת צוואר הרחם תוך הנחיית אולטרה-סאונד. הפעולה אינה כרוכה בכאב. לעתים חלק מהעוברים מוחזרים בשלב בלסטוציסט - עוברים בגיל 5-6 ימים.
  • ביחידה מתנהל מעקב אחר השלבים הראשונים של ההיריון שלאחר הטיפול והקפאת עודפי עוברים לשימוש עתידי.
  • ביחידה נעשה גם טיפול הפריה חוץ-גופית בטכניקה של מעקב במחזור חודשי טבעי, או גירוי שחלתי מינימאלי. הטכניקה מיושמת בנשים צעירות בעלות מחזורים סדירים, כשהסיבה לאי-הפריון היא מכאנית או זכרית, או בנשים בעלות תגובה שחלתית ירודה לפני הפניה לתרומת ביצית. שיטה זו מקובלת בעולם והוכיחה את עצמה גם אצלנו, אמנם בסיכויי הצלחה נמוכים יותר מאשר הטיפול התרופתי. עם זאת, עדיין קיימות הצלחות בשיטה בעוד שבמקומות אחרים, במקרים קשים, אפסו סיכויי ההצלחה.
  • ביחידה משתמשים בשיטות מתקדמות, כולל מיקרומניפולציה-ICSI, גידול בלסטוציסטים, הנצה בלייזר, החזרות עוברים עם אולטרה-סאונד, הקפאות והפשרות עוברים ועוד.
  • ביחידה נערכים ניתוחים במצבים הקשורים באי-פריון כגון חסימת חצוצרות, מיומות ברחם, ציסטות שחלתיות, היסטרוסקופיה וכו'.
  • ביחידה מטפלים בכל בעיות גורם הזרע - שאיבת זרע מצינורות הזרע, ניתוחים להוצאת זרע מהאשכים, גירוי חשמלי לפליטת זרע (נערך בשיתוף פעולה עם המחלקה האורולוגיות). ביחידה פועלות קבוצות תמיכה להקלת הסבל הנפשי של זוגות מטופלים ולהפחתת המתח הנלווה למצבם.
לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

מיקום:

בניין אשפוז ב', קומת קרקע

 

מספר טלפון: 04-6304750; 04-6304882 

ניתן להתקשר ליחידה בימים א'- ה' 08:00-16:00, ביום ו' 08:00-14:00

 

פקס: 04-6304842

 

שעת שיחה עם רופא בכיר/מנהל היחידה:

שיחה עם מנהל המחלקה יש לתאם מול מזכירות המחלקה בטלפון: 04-6304750.

לראש העמוד לראש העמוד

פעילות אקדמית ומחקרית

היחידה מעורבת בפרויקטים מחקריים רבים, בתחום תרופות חדשות וכן במחקרים ובנושאים ביולוגיים, גנטיים, טכניקות של הקפאות ועוד - כל זאת במטרה לקדם את יעילות הטיפולים ולהעלות את אחוזי ההצלחה.
לראש העמוד לראש העמוד

מידע נוסף

פורום גינקולוגיה ופריון

הדרך המשלימה להפריה חוץ-גופית

סדנאות העצמה לנשים בטיפולי פריון

לראש העמוד לראש העמוד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
טיפ יומי
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד