דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

שאלות ותשובות

האם קיום יחסי מין עלול לגרום נזק לעובר?

בדרך כלל אצל שני בני הזוג קיים חשש מפני פגיעה בעובר או גרימת הפלה ולידה מוקדמת. למעשה, אצל נשים בעלות הריון תקין (הרוב המוחלט של הנשים) אין כמעט סיכון. צוואר הרחם סגור והעובר נמצא בתוך שק מי השפיר הסגור, אשר מגן על העובר גם באופן מכני וגם מפני חומרים כימיים וזיהומים הנמצאים מחוץ לרחם. איבר המין החודר לנרתיק אינו יכול לפגוע בעובר לא מכנית, ולא על ידי החומרים המרכיבים את נוזל הזרע. רק במקרים אשר בהם ישנה סכנה שהגבר נושא מחלת מין נדרש שימוש בקונדום על מנת למנוע הדבקה.

יותר מזה, מחקרים מראים שלא רק שיחסי מין אינם גורמים ללידה מוקדמת, אלא דווקא נשים אשר קיימו יחסי מין סיכוייהן ללדת לידה מוקדמת ירדו פי שלושה לעומת נשים אשר לא קיימו יחסים כלל.

הדבר נכון גם לגבי נושא חווית האורגזמה. אורגזמה גורמת ברחם ובאגן תחושה הדומה לצירים, אך אינה מהווה גורם העלול לגרום ללידה מוקדמת.

לראש העמוד לראש העמוד

מהי החשיבות של שילוב בין רפואה מילדותית ורפואת חירום - טיפול נמרץ?

ייחודו של רופא מיילד שתחום התמחותו היא רפואת חירום - טיפול נמרץ - הוא באפשרותו לספק טיפול מיטבי שיגן על האם ועל עוברה במידה שווה. הטיפול הנדרש הוא טיפול בשני מטופלים - האם ועוברה – שהם בעלי צרכים שונים ולעתים אף מנוגדים.

לדוגמה, במקרה שבו האם סובלת ממחלת לב קשה, נעשה ניסיון למנוע מצב של בצקת ריאות (הצטברות נוזלים בריאות). אולם אם נבצע פעולות להורדת העומס מלב האם (למשל, על ידי מתן שתן או הורדת לחץ הדם), עלול העובר להיות בסיכון, כי זרימת הדם לשליה תפחת. רופא מיילד שתחום התמחותו רפואת חירום יידע לטפל נכון הן בעובר והן באם.

דוגמה נוספת היא מצב של רעלת היריון קשה, שבה הצורך הפיזי של האישה ההרה הוא "להיפטר" מהעובר כדי שתוכל "להיפטר" מהמחלה, אולם יש להמתין עד לזמן הלידה המתאים. רופא מיילד שתחום התמחותו רפואת חירום יידע להעניק את הטיפול המתאים לאם ולעובר.

תפקיד נוסף של רופא מיילד בטיפול נמרץ הוא לאפשר לאם מהלך החלמה תקין לאחר לידה מסובכת, ולוודא שיפור הדרגתי במצבה.

לראש העמוד לראש העמוד

האם נשים בהריון צריכות להתחסן נגד שפעת

נשים בהריון וחיסון לשפעת - דף מידע בעברית

נשים בהריון וחיסון לשפעת - דף מידע בערבית

נשים בהריון וחיסון לשפעת - דף מידע ברוסית

 

לראש העמוד לראש העמוד
דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - בית מרקחת
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד