דלג על בר עליון משנה 3
בר עליון משנה 3
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3

פסל סביבתי פורח בדמות לטאה מקדם את פני הבאים למיון ילדים

בפעילות של הסוכנות היהודית ושותפות חדרה-עירון עם המרכז הרפואי הלל יפה, הוקם פסל לטאה באורך של כחמישה מטרים מחומרים ממוחזרים
10/07/2012

שתי קבוצות של בני נוער ישראלים ואמריקאים עמלו בשבועיים האחרונים בכיכר הכניסה לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, כדי להקים פסל סביבתי ייחודי בצורת לטאה, כחלק מתרומה של פרויקטPartnership 2Gether - שותפות חדרה-עירון מטעם הסוכנות היהודית.

 

הקבוצות, של נערים ונערות בני 15 עד 17, הגיעו בהפרש של שבוע וביצעו שלבים שונים של העבודה. הקבוצה הראשונה, בני נוער שהגיעו מנאשוויל במסגרת תוכנית Get Connected, בנתה את גוף הפסל, שאורכו כחמישה מטרים, מחומרים ממוחזרים. הקבוצה השנייה, משרלוט וג'קסונוויל, שהגיעה במסגרת תוכנית Tikun Olam, סייעה בשתילת 800 שתילים בכיכר. הפעילות נעשתה יחד עם שותפות חדרה-עירון ומחלקת הגינון של "הלל יפה", איש החינוך יניב שרייבר וצוות הגינון של בית החולים, בראשות חוסאם אבולעפיה.

 

"יש הטוענים כי לטאה בבית זה מזל בבית", אמר שרייבר. "ראינו שבעיצוב הקיים במחלקת הילדים כבר ישנה לטאה אחת שמקדמת את כניסתם של הילדים והוריהם, והחלטנו שהפסל שייתרם, הממוקם ממש מול פתח חדר מיון ילדים, יהיה ברוח העיצוב במחלקה".

 

אביעד סלע, יו"ר השותפות חדרה-עירון, ג'ודי יודה, מנהלת השותפות, ומיה שהם, רכזת קשרי גומלין בשותפות, שהיו נוכחים בשני המפגשים, ציינו כי הפעילות היא מבחינתם רק ההתחלה. "בית החולים הלל יפה הינו עוגן חשוב ביותר באזור, ואין ספק כי הקשר הנפלא שנוצר יוביל לפרויקטים משותפים בעתיד בין בית החולים לקהילות בחו"ל", אמרו.

 

 


בני הנוער בזמן בניית הלטאה עם צוות ביה"ח


במהלך שתילת הפרחים סביב הפסל

 

 


התוצר הסופי - לטאה מול מיון ילדים

 

 
הדפסשלח לחבר

עוד במה חדש

דלג על Banners
Banners
מרפאות ושירותים - ילדים
דלג על Banners
Banners
מלר"ד ילדים
דלג על Banners
Banners
מרכז חינוכי - ילדים
דלג על Banners
Banners
כניסת משתמש - ילדים
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד