הדר דף הבית בלי JCI

אונקולוגיה

 

הנהלה

מנהלת היחידה: ד"ר ולריה סמניסטי

אחות מתאמת אונקולוגיה: גב' אירנה פולנסקי

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

פעילות היחידה מתבססת על מתן שירות אמבולטורי נרחב, כולל אפשרות למתן טיפולים משלימים לחולי סרטן, ביצוע מעקב מחלה ויצירת תכנית טיפולים. ביחידה אשפוז יום למתן טיפול אמבולטורי ושש מיטות אשפוז לנוחות ביצוע טיפולים ארוכים, ו/או אם נדרש אשפוז ייעודי.

 

שירותי היחידה:

 1. מעקב אמבולטורי של חולים אונקולוגיים.
 2. מתן טיפול כימותרפי משלים במסגרת אמבולטורית (אשפוז יום).
 3. מתן טיפול כימותרפי פליאטיבי במסגרת אמבולטורית (אשפוז יום).
 4. ייעוץ אונקולוגי ראשוני לחולה מאושפז במחלקות בית החולים.
 5. במסגרת אשפוז ביחידה האונקולוגית: מתן טיפול כימותרפי באשפוז, אשפוז לצורך השגחה אחרי מתן טיפול כימותרפי אמבולטורי.
 6. טיפול בתופעות לוואי במסגרת אשפוז יום: ניתן להגיע בשעות הבוקר לאשפוז יום אונקולוגי לביצוע בדיקות דם וקבלת עירוי נוזלים ו/או טיפול תרופתי אחר, בהתאם לתופעות הלוואי ודרגת חומרתן.
 7. ליווי טלפוני בטיפולי בית: חולה שמטופל בכדורים ו/או בהזרקה לתוך השריר ו/או בהזרקה לתת-העור, הצוות הסיעודי נמצא איתו בקשר טלפוני, ומקבל הדרכה ומענה לשאלות. הצוות הרפואי עוקס אחר מהלך הטיפול ותופעות הלוואי ונותן המלצות לביצוע בדיקות דם/אחר ועדכונים להמשך הטיפול.
 8. עובדת סוציאלית: ביחידה ניתן מענה פסיכו-סוציאלי על ידי עובדת סוציאלית אשר מסייעת בהתמודדות הרגשית של המטופל ובני המשפחה מרגע קבלת האבחנה ולאורך כל שלבי המחלה והטיפולים. בנוסף, העובדת הסוציאלית מסייעת בהתארגנות ובמיצוי זכויות המטופל מול מוסדות וגורמים שונים בקהילה. ניתן לפנות אל העובדת הסוציאלית באמצעות צוות היחידה האונקולוגית או דרך השירות הסוציאלי של המרכז הרפואי (04-7744268).
 9. דיאטנית: במכון האונקולוגי רואים חשיבות רבה לטיפול התזונתי של החולים האונקולוגיים, כחלק בלתי נפרד מטיפול רב-מקצועי ורפואי. הדיאטניות העובדות במכון הן חלק מצוות שירות הדיאטה במרכז הרפואי הלל יפה. הטיפול התזונתי מתחיל עם קבלת המטופל למכון האונקולוגי ועל פי הצרכים האישיים של המטופל (מצב תזונתי, סוג הטיפול, ניתוחים ומחלות אחרות הדורשות התייחסות תזונתית). הטיפול התזונתי כולל: תמיכה בהתמודדות עם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי, במניעה של תת-תזונה וחסרים תזונתיים, הדרכות תזונתיות לאחר ניתוחים במערכת העיכול וטיפול במחלות כרוניות. בנוסף, ניתן גם ייעוץ לגבי תוספי תזונה, ליווי המטופל במהלך הטיפולים והתעדכנות בחידושים תזונתיים.
 10. ליווי פסיכולוגי: אבחון של מחלת הסרטן מלווה, ברוב המקרים, בתנודות רגשיות ובמחשבות רבות לגבי העתיד. המרכיב הנפשי של התמודדות עם המחלה משפיע באופן משמעותי על איכות החיים. מטרת השירות הפסיכולוגי ביחידה לאונקולוגיה היא מתן מענה טיפולי מותאם ונגיש למטופלים ולבני משפחה. במסגרת זו, המטופל מקבל מענה מידי לצרכים העולים בזמן הטיפול. הליווי הוא לאורך כל הדרך: התמודדות עם מסירת הבשורה על המחלה, הכנה רגשית לקראת פרוצדורות רפואיות וטיפולים והתמודדות עם תופעות הלוואי, סיוע בקבלת החלטות, סיוע בתהליכי תקשורת בין החולה לבני משפחתו ובין החולה לצוות הרפואי.
 11. פיזיותרפיה: במסגרת פרויקט "צעדים לאיכות חיים" של האגודה למלחמה בסרטן, מתקיימת ביחידה פעילות גופנית קבוצתית לחולים אונקולוגיים, המועברת על ידי פיזיותרפיסטית. לפעילות הגופנית יתרונות ברורים ומוכחים מחקרית במניעה, בטיפול ובשיקום חולי סרטן. מעבר לפעילות המתבצעת במקום, ניתנות גם הדרכה והמלצה כיצד לשלב את הפעילות הגופנית באורח חיים בריא לחולים ולבריאים כאחד.
 12. פעילויות פנאי:
  • ליווי רוחני: נותן למטופל ולבני משפחתו את המקום לדבר על הקושי, הכאב והעצב, ולשאול את השאלות אשר מתעוררות סביב ההתמודדות עם המחלה. הליווי הרוחני ניתן בכלים מגוונים: הקשבה, שיחה, קריאת סיפורים, שירה, טכניקות של הרפיה ונשימה, מדיטציה וכן עבודה בתנועה ודמיון מודרך.
  • מתנדבת של האגודה למלחמה בסרטן מגיעה ליחידה פעם בשבוע ונותנת מענה לגבי פעילויות ורווחה לחולי סרטן בקהילה, מרכזי תמיכה ומערך מתנדבים.
 13. יחידת כאב: ניתן לקבל שירות על ידי יחידת הכאב של המרכז הרפואי, הכוללת רופא מומחה כאב ואחות מתאמת נושא כאב. השירות כולל איזון וליווי בסימפטום הכאב על ידי תרופות וטיפולים נוספים. ניתן לפנות באמצעות צוות היחידה האונקולוגית. 
לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

מספר מיטות: 6

 

מספרי טלפון:

מזכירה 04-7748280, פקס 04-7744994

לקביעת תורים 04-7748280

אחיות 04-7744969, פקס 04-7744985

מחלקה 04-7744520/1, פקס 04-7748352

 

אימייל: oncology1@hymc.gov.il

 

 

לראש העמוד לראש העמוד

מידע נוסף

לראש העמוד לראש העמוד

מחקרים פעילים לגיוס נחקרים

על המחקר: מחקר שלב 3, בהקצאה אקראית, כפול-סמיות, מבוקר פלצבו, רב-מרכזי של היאלורונידאז אנושי רקומביננטי עם PEG (PEGPH20) בשילוב עם נאב-פאקליטאקסל וגמציטבין בהשוואה לפלצבו עם נאב-פאקליטאקסל וגמציטבין בנבדקים עם אדנוקרצינומה תוך-צינורית של הלבלב בשלב IV בעלת ביטוי גבוה של היאלורונאן שלא טופלה בעבר.

 

אוכלוסיית היעד למחקר: מטופלים עם סרטן לבלב מפושט.

 

חוקרת ראשית: ד"ר קטי שולמן, יחידה אונקולוגית.

 

מתאמת מחקר אחראית: לוסי מרחסין.

 

לבדיקת התאמה ולהצטרפות למחקר ניתן ליצור קשר בפרטים הבאים: טלפון: 054-4512396, דוא"ל: lucym@hy.health.gov.il

 

לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
דרונט בניית אתרים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד