דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

כנס לציון 150 שנה להולדת ד"ר הלל יפה 21.11.14

בכנס השתתפו רופאים וחוקרים, אנשי סיעוד ורפואה, סגל המרכז הרפואי הלל יפה, וכמובן, בני משפחת ד"ר יפה, וכן בני משפחת ד"ר רוזנבוש – מי שהיה מנהל בית החולים הפרטי "חדרה". עוד נכחו בכנס, פרופ' אליעזר שלו, דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה, ופרופ' עידו פרלמן שהיה הדיקן לפניו.

 

את הכנס פתח ד"ר מיקי דודקביץ, סגן מנהל המרכז הרפואי, שברך את הנוכחים, ובהמשך, לאחר ברכתו של פרופ' גולץ', ניתנה תעודת הערכה לפרופ' ניסים לוי על תרומתו הרבה לחברה הישראלית לתולדות הרפואה לאורך השנים.

 

בהמשך, ניתנו הרצאות על ידי פרופ' צבי בנטואיץ, נכדו של ד"ר יפה, שכאמור, שיתף בחוויות וזיכרונות מפעילותו של סבו; פרופ' ערן דולב דיבר על פועלו של  אריה רפפורט, אף הוא רופא שפעל בזיכרון יעקב, שביצע מהפך חשבתי בשימוש בתרופה השנויה במחלוקת דאז – תלידומיד; ד"ר זלמן גרינברג סקר את פעולתו של פרופ' ישראל יעקב קליגלר, שכמו ד"ר הלל יפה, פעל רבות למיגור מחלת המלריה בארץ ישראל; איתי בחור, סופר שחקר את פועלו של ד"ר יפה, הציג היבטים שונים של דמותו ואישיותו; פרופ' שפרה שורץ דיברה על פוליטיקה ורפואה בהקשר של המלחמה במלריה; ופרופ' גולץ עצמו, סקר את פועלו של בית החולים הפרטי "חדרה", שפעל תחת ידיהם של ד"ר יצחק רוזנבוש וד"ר צבי הופשטיין. את הכנס הנחו פרופ' שאול שאשא וד"ר אפרים לב, חברי החברה הישראלית לתולדות הרפואה.

 

לחצו כאן לסיקור הכנס בווידאו 

 

חוברת תקצירים - כנס 150 שנה להולדת הלל יפה

 

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
    [1-5]  
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד