דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

השירות הפסיכו-גריאטרי

צוות

מנהלת השירות לבריאות הנפש: ד"ר אפרת סיטי אליפז

מנהלת המרפאה לבריאות הנפש מבוגרים: ד"ר אלה לנדא

רופאה פסיכו-גריאטרית: ד"ר גלינה רוזנברג

 

מטפלים:

לימור זבולון - פסיכותרפיסטית (עובדת סוציאלית קלינית), אחראית השירות הפסיכו-גריאטרי

גרסיאלה למפרט - פסיכולוגית קלינית

מירי ליאני – עובדת סוציאלית קלינית

הילה שפרוך (שימרון) - פסיכולוגית קלינית

נעמי בחנא - פסיכותרפיסטית (עובדת סוציאלית קלינית)

כרמל בן אשר - מטפלת במוזיקה

אילנית  מורדוך-שוקר - אחות אחראית

 

כל המטפלים מומחים לטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי

לראש העמוד לראש העמוד

על השירות הפסיכו-גריאטרי

תהליכי ההתבגרות וההזדקנות טומנים בחובם שינויים רבים ומחייבים תהליכי הסתגלות בלתי פוסקים. ההתמודדות עם ירידה ביכולות הגופניות והקוגניטיביות, אובדנים, שינויים בתפקידים חברתיים ומשפחתיים עשויים לעורר קשיים ותגובות רגשיות שונות אצל האדם ומשפחתו. במקרים אלה ניתן לפנות לשירות הפסיכו-גריאטרי לקבלת אבחון, ייעוץ או טיפול שיתרום לבירור והבנת המצב, כמו גם התמודדות מועילה ומקדמת איכות חיים ובריאות כללית טובה יותר.

 

השירות הפסיכו-גריאטרי נותן מענה טיפולי לבני 65 ומעלה המתמודדים עם קשיים, משברים ומצבי חיים שונים כגון אובדנים, מחלות, מצבי דיכאון וחרדה למיניהם, וקונפליקטים ביחסים הזוגיים או הבין-דוריים.

 

השירות הפסיכו-גריאטרי ניתן במרפאה לבריאות הנפש מבוגרים של המרכז הרפואי הלל יפה ומציע מענה טיפולי ייחודי לאוכלוסייה המבוגרת. עבודת הצוות הרב-מקצועי מהווה מפגש בין תפיסות, תיאוריות מקצועיות וטכניקות טיפול שונות. תפקיד הצוות לתת משמעות לתהליכים נפשיים ולחבר רבדים שונים בחיי המטופל ואישיותו לכדי תמונה אינטגרטיבית ושלמה ממנה תיבנה תוכנית טיפול אישית.

 

כל הטיפולים נערכים תוך הקפדה מרבית על פרטיות וסודיות המטופל.  

 

לראש העמוד לראש העמוד

שירותי המרפאה

אבחון פסיכו-גריאטרי – האבחון נעשה על ידי רופאה פסיכו-גריאטרית, עובדת סוציאלית ואחות. מטרת האבחון היא לברר באופן מקיף ומעמיק את צרכי המטופל ומשפחתו. האבחון מתקיים מתוך נקודת מבט רב-ממדית המתייחסת למצבו הנפשי, הקוגניטיבי, הגופני, המשפחתי והחברתי של האדם. בתהליך האבחון נעשית הערכה כוללנית ונקבעת תוכנית טיפולית המתייחסת גם לצרכי משפחתו של האדם, המתמודדת לצדו עם המצב המשתנה.

 

פסיכותרפיה פרטנית – טיפול פרטני המותאם לאופי המטופל ולצרכיו. הטיפול משלב טכניקות טיפוליות שונות כגון התערבויות ממוקדות סימפטום (CBT), טכניקות נרטיביות, טיפול קצר מועד ועוד.

 

פסיכותרפיה קבוצתית – הטיפול הקבוצתי מיועד לעזור לאנשים המבקשים לשפר את ההתמודדות שלהם עם קשיים ובעיות בחייהם. העבודה במסגרת קבוצתית מזמינה ומעוררת אצל המשתתפים רגשות, דפוסי התנהגות ודפוסי קשר שונים אותם ניתן להבין טוב יותר ולהתאים באופן מועיל למציאות הקיימת.

 

ההשתתפות בקבוצה אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בפגישת היכרות והתאמה.

 

הקבוצות המתקיימות במסגרת השירות:

  • קבוצה למתמודדים עם דיכאון וחרדה בגיל השלישי – הגיל המבוגר מאופיין בשינויים ומשברים כגון פרישה מעבודה ויציאה לגמלאות, אובדנים ותהליכי אבל, שינויים גופניים, קונפליקטים זוגיים או משפחתיים ועוד. ההסתגלות לשינויים אלה מעוררת לעתים קרובות מצבי משבר היוצרים תחושות דיכאון, חרדה, מצב רוח ירוד, וסימפטומים גופניים. הטיפול במסגרת קבוצה נמצא יעיל כמפחית עוצמות חרדה ודיכאון. בקבוצה המשתתפים מוצאים את הדרך הסובייקטיבית והנכונה עבורם להסתגל לשינויים בחייהם, מוצאים משמעות ומקבלים כלים המאפשרים להם חופש בחירה ושליטה על חייהם.
  • קבוצת נשים – קבוצה טיפולית ייחודית לנשים אשר מעוניינות להוביל את עצמן לדרך חיים של משמעות וסיפוק מתוך חיבור לעצמי אותנטי. מיועדת לנשים המתמודדות עם משברי החיים המאפיינים את הגיל השלישי כגון שינוי גופני ותפקודי, אלמנות, קונפליקטים משפחתיים או זוגיים המתעוררים עקב יחסים בין-אישיים מורכבים ועוד.
  • קבוצה למתמודדים עם חולי גופני – בקבוצה המשתתפים מקבלים כלים להבנת מצבם הנפשי והגופני ואת קשרי הגומלין ההדוקים, ולומדים כיצד להביא לשיפור מיטבי במצבם הנפשי והגופני. לחצו כאן לפרטים נוספים
  • קבוצת טיפול במוזיקה – במקום שבו נגמרות המלים מתחילים הצלילים. דרך המוזיקה נוצר מרחב ייחודי בו אפשר להתבטא, להתחבר לכוחות הקיימים ולמצוא את הדרך הנכונה עבור כל משתתף להתמודדות עם המציאות הקיימת.

 

ליווי ותמיכה פרטניים על ידי עובדת סוציאלית – במגוון תחומים, הדרכה והכוונה לגורמים טיפוליים שונים בקהילה.

 

ליווי והדרכה על ידי אחות – במגוון תחומים כגון תזונה, אורח חיים בריא, נטילת תרופות.

 

ייעוץ והדרכה לבני משפחה – סביב סוגיות שונות הקשורות להתמודדויות השונות בבגרות המאוחרת ובזקנה, כגון מעבר למסגרת מוגנת או מוסדית, קונפליקטים ביחסים במשפחה ועוד.

לראש העמוד לראש העמוד

איך מגיעים אלינו?

המרפאה מקבלת מטופלים מאזור חדרה והסביבה ומבצעת אבחון, טיפול וייעוץ.

 

הפנייה למרפאה דורשת הפניה של רופא המשפחה וביצוע בדיקות דם כלליות.

 

על מנת לקבל פרטים נוספים ולקביעת תור ניתן ליצור קשר בדרכים הבאות:

 

טלפונים: 04-7749677, 04-7742603, 04-7745846, 04-7745931.

פקס: 04-7744526.

 

 

 

השירות הפסיכו-גריאטרי - דף מידע למטופלים ובני משפחותיהם

חדש: קבוצות התמודדות עם חולי גופני לגיל המבוגר

לראש העמוד לראש העמוד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד