דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

שבעה מיתוסים ועובדות על הזרע הגברי

בין 70 עד 150 מיליון זרעונים נוצרים בכל יום באשכי הגבר, אבל זמן ייצור תא זרע בודד מרגע שנוצר ועד שמגיע להבשלה הוא בין 72 ל-73 ימים. בזמן השפיכה מהירות התנועה של הזרע היא בין 18 ל-45 קמ"ש. וזו רק ההתחלה. קבלו עוד כמה עובדות ומיתוסים שלא ידעתם לגבי הזרע הגברי

1. לבישת תחתונים צמודים פוגעת בספירת הזרע ובפריון. ייתכן. לא קיימת הוכחה מדעית חד משמעית בעניין זה. עבודה שפורסמה בעיתון המדע "אנדרולוגיה" בשנת 2007 הראתה שפעולות כגון ישיבה ממושכת, לבישת תחתונים צמודים והליכה לסאונה אמנם מעלות את טמפרטורת שק האשכים, אך עם זאת, אין עדות חד משמעית שאלו יגרמו לפגיעה באיכות הזרע. עבודה זאת נוספה לעבודה ותיקה יותר, שפורסמה כבר בשנת 1998 במגזין Journal of Urology"" ובדקה שתי קבוצות גברים: האחת שלבשה תחתונים צמודים והאחרת שלבשה תחתוני בוקסר, שגם היא לא מצאה הבדל סטטיסטי מובהק בפרמטרים של הזרע ובטמפרטורת שק האשכים בין שתי הקבוצות. בעיקרון, קירוב של האשכים לגוף, גורם לחימומם ועלול לפגום בזרע. אצל גבר שאצלו ייצור הזרע תקין – אין מניעה מלבישת תחתונים צמודים אך כדאי לגוון גם לתחתוני בוקסר. לעומת זאת, גברים שיש להם בעיית פריון, מומלץ שיעברו לתחתונים רחבים.

 

2. עישון יכול לפגוע באיכות הזרע. נכון. מאמר סקירה מסכם מעיתון גינקולוגי מוביל שפורסם ב- 2008 על ידי חוקרים מאירופה הראה שלעישון השפעה שלילית על ייצור הזרע, הרס חומצות גרעין בזרע וחמצון יתר. לזרע של גברים מעשנים יכולת הפריה מופחתת וסיכויי השתרשות נמוכים יותר של העובר. כמו כן, המאמר הראה כי ייתכן שגם חשיפת העובר לעישון של האם תוביל לפגיעה בייצור הזרע כגבר בוגר.

 

3. ישנם סוגי מזונות שעלולים לפגוע באיכות הזרע. לא נכון. בין אם תאכל מאכל מסוים ובין אם לא - זה לא מה שישפיע על איכות הזרע. עד היום לא נמצאו עבודות מחקריות שיבססו טענה של השפעת מזון על איכות הזרע. הסברה למשל ששורש הגי'נסינג מחזק את כוח הגברא גם היא לא אוששה מעולם באופן מדעי, לפחות לא ברפואה המערבית.

 

4. שטיפה של אזור הנרתיק אחרי סקס או קיום יחסי מין מלאים בתוך מים, בריכה או ים מונעים הריון. לא נכון. גם אם הנרתיק נשטף לאחר קיום יחסי מין עדיין יכול להתקיים מצב שזרעונים כבר חדרו לצוואר הרחם.

 

5. איכות הזרע יורדת עם עליית הגיל. נכון. נכון שגברים יכולים להביא ילדים לעולם גם בגילאים מבוגרים (דוגמת צ'ארלי צ'פלין שהפך לאב בגיל 80), אך למרות זאת כדאי לדעת שהחל מגיל 35, בדומה לנשים, ישנה גם אצל הגבר ירידה חדה בפוריות הזרע ובאיכותו.

 

6. נוזל הזרע מסייע לזירוז לידה. אולי. אין הוכחות מדעיות. בנוזל הזרע ישנם פרוסטגלנדינים, שהם חומרים ממשפחת ההורמונים שעשויים לגרום להתכווצויות של הרחם. עם זאת, כמותם בנוזל הזרע היא מזערית ולכן לא יכולה להיות השפעה ממשית על זירוז הלידה. כאמור, לא נעשו על כך עבודות מדעיות שיוכלו לתמוך בכך.

 

7. שימוש תדיר בטלפון סלולרי עשוי לפגוע באיכות הזרע ובפוריות. נכון. מחקר שפורסם במגזין פוריות בשם "fertile sterility" באוקטובר 2009 ובוצע על ידי חוקרים מקליבנד, אוהיו בארה"ב, בדק את אפקט השפעת גלי הרדיו האלקטרומגנטיים הנפלטים מהטלפון הסלולארי על איכות הזרע. החוקרים הוכיחו שבקרב קבוצה שעשתה שימוש בטלפון הנייד ישנה ירידה משמעותית בתנועתיות הזרע, חיוניותו ופגיעה ביכולת של הזרע בגרעין הזרע, שהוא האחראי ליכולת של הזרע להתחבר לביצית ולזהות אותה. כמו כן הוכח כי ישנה פגיעה בזמן החיות של הזרע ובתגובתיות החמצון שלו. אחת המסקנות של המחקר הייתה שלאנשים שהלכו עם טלפון סלולארי עליהם, במיוחד אם מיקמו אותו בכיסים ובחגורות- נגרמה ירידה בתנועתיות ובחיוניות של הזרע ופגיעה בשלמות ה- DNA של הזרעונים.

 
הדפס
דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - מעבדת מחקר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד