דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

סובלים מנזלת וסינוסיטיס כרוניים? אולי רימון יכול לעזור

ביחידת אף-אוזן-גרון של "הלל יפה" נערך מחקר הבודק את יעילות מתן מיצוי רימון לחולים הסובלים מנזלת כרונית, סינוסיטיס כרוני ופוליפים נזליים, ומדגים תוצאות ראשוניות טובות מאוד
27/12/2016
יעיל בטיפול בנזלת? רימון

ביחידת אף-אוזן-גרון של המרכז הרפואי הלל יפה נערך בחודשים האחרונים מחקר הבודק את יעילות מתן מיצוי פרי הרימון לחולים הסובלים מנזלת כרונית, סינוסיטיס כרוני ופוליפים נזליים. המחקר נערך בהובלת מנהל היחידה, פרופ' משנה יצחק ברוורמן.

קליפת הרימון מוזכרת פעמים רבות כבעלת יכולת איחוי פצעים. לרימון יש מגוון רחב של תכונות רפואיות ותזונתיות, שחלקן ידועות למדע זה מכבר וחלק אחר מתחיל להתגלות בשנים האחרונות. הרימון מכיל שפע פוליפנולים וטאנינים, הידועים כנוגדי חמצון רבי עוצמה.

הנחקרים המשתתפים במחקר מקבלים טיפול מקומי בתרסיס או בטיפות לאף המכילים מיצוי מימי של פרי הרימון, פעמיים ביום, במשך חודש.

לאור תוצאות ראשוניות טובות מאוד במחקר מגייסת היחידה נחקרים נוספים.

מועמדים אפשריים למחקר הם חולים הסובלים מנזלת כרונית, מסינוסיטיס כרוני, עם או ללא פוליפים נזליים. על הנבדקים להיות מעל גיל 18, ובלי עבר של ניתוח כלשהוא באף או בסינוסים.

נבדק שיגיע ליחידה במסגרת המחקר יעבור בדיקת אף-אוזן-גרון מקיפה, שתכלול אנמנזה רפואית באשר לתלונותיו, בדיקה קלינית יסודית של האף כולו ובדיקה אנדוסקופית המאפשרת תצפית מלאה של כל חלל האף והלוע האפי.

המעוניינים להשתתף במחקר מוזמנים ליצור קשר עם מזכירות היחידה בטלפונים הבאים:

בלה: 04-6304275, עדי: 04-6304169.

אין צורך בטופס 17.

 
הדפס
דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד