הדר דף הבית בלי JCI

טיפול בלייזר לדליות ברגליים

היחידה לכירורגיית כלי דם עושה שימוש במכשיר לייזר חדשני לפתרון בעיית הדליות בצורה מהירה וקלה


במרכז הרפואי הלל יפה עושים שימוש במכשיר לייזר חדשני, מהמתקדמים בארץ ובעולם, לטיפול בתופעה של דליות ברגליים. "הלל יפה" הוא בית החולים הציבורי היחידי בישראל שבו נעשה שימוש במכשיר הלייזר הייחודי לפתרון בעיה זו.

 

התופעה המכונה דליות ברגליים מתייחסת למצב שבו ורידים שטחיים ברגליים הורחבו, התפתחו והפכו בולטים במשך פרק זמן ארוך, בעיקר בגלל נטייה תורשתית והשפעות כוח הכבידה. מדובר בתופעה הנגרמת על ידי אי-ספיקה של המסתמים בוורידים שטחיים ועלולה להחמיר עקב השמנה, עמידה או ישיבה ממושכת, הריונות ועוד. בנוסף לאי-הנוחות האסתטית, גורמים הוורידים ברגליים לכאבים, נפיחות, דלקות, בצקות וכדומה, בדרגות חומרה משתנות.

 

הטיפול עצמו נערך בהכוונת מכשיר הדמיה (אולטרה-סאונד) בהרדמה מקומית וללא חתכים (בדומה לתהליך הצנתור). הפעולה מבוצעת על ידי דקירה במחט, שדרכה מוחדר סיב לייזר לתוך הווריד המטופל. בהמשך הטיפול נמשך הסיב אוטומטית החוצה ובמקביל הווריד המטופל נצרב ומנוטרל. מיד לאחר הטיפול מוכנסת הרגל לתוך גרב אלסטי, והחולה יכול לקום ולחזור לשגרת יומו. החזרה לשגרה היא תוך יומיים-שלושה לאחר הטיפול (בניגוד לשיטות שהוזכרו לעיל). הפעולה עצמה אורכת כשעה ומלווה באי-נוחות מינימאלית.

 

עד היום, דווח על הצלחות מרובות לטיפול, אם כי ידוע שקיימת אפשרות להישנות היווצרות דליות. בשל העובדה שמכשיר הלייזר שבו נעשית הפעולה הוא המתקדם ביותר בעולם כיום, מתקבלות תוצאות טובות יותר, הכאב במהלך הפעולה הוא מזערי (אם בכלל), מספר החבורות מינימאלי ושיעורי ההצלחה עומדים על 100-98 אחוזים.

 

על מנת להתחיל בטיפול רצוי לקבוע תור לקביעת מידת ההתאמה לטיפול במרפאה הכירורגית של המרכז הרפואי הלל יפה ולקבל טופס הפניה של קופת החולים אליה שייך המטופל (טופס 17).

 

לבדיקה מומלץ להגיע עם תוצאות של בדיקת דופלר עבור ורידי גפיים תחתונות. 

 

טלפון לקביעת תור במרפאה: 04-7744252.

 

עלון מידע והדרכה - טיפולים בדליות ורידי הרגליים

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד