דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

הקמת מערך חדרי ניתוח מתקדמים למחלקת עיניים

הפרויקט, שהינו חיוני ביותר לתושבי האזור, כולל בניית שני חדרי ניתוח ואבזורם במכשור רפואי מהמתקדמים בעולם.

 

מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה משרתת כיום את אוכלוסיית האזור, המונה כ-500,000 תושבים, ביניהם ילדים ומבוגרים ממוסדות שיקום ומרכזים גריאטריים, הנפוצים מאוד באזורנו. בנוסף, המחלקה מטפלת במטופלים סוכרתיים לא מאוזנים, מהמקרים המסובכים ביותר בארץ (בעיקר מאזור המשולש).

 

המחלקה מנוהלת על ידי ד"ר ביאטריס טיאוסנו ומונה 10 רופאים מומחים מהמובילים בארץ ושמונה מתמחים, המספקים שירותים בתחומים השונים של רפואת העיניים ובהם קטרקט, גלאוקומה, רשתית, אוקולופלסטיקה ורפואת עיניים לילדים (שירות אשר לא בנמצא בין תל אביב לחיפה).

 

מדי שנה מטופלים במחלקה כ-10,000 מטופלים ומתבצעים כ-2,000 ניתוחים, כשמספרים אלו גדלים בהתמדה. ראוי לציין כי המחלקה מסונפת לבית הספר לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט שליד הטכניון בחיפה ומוכרת להתמחות.

 

רפואת העיניים, כמו כל תחומי הרפואה ואף יותר, מבוססת על טכנולוגיות רפואיות המתפתחות בקצב מהיר מאוד, המאפשרות רמת דיוק טובה יותר ובצוע טיפולים רפואיים חדשים וחדשניים. רכישת מכשור רפואי מתקדם לחדרי הניתוח תאפשר ביצוע ניתוחים מורכבים ומדויקים יותר, קבלת תוצאות טובות יותר, שימנעו צורך בניתוחים נוספים/חוזרים, וכן טיפול במגוון רחב יותר של בעיות רפואיות.

 

כיום, ניתוחי העיניים מתבצעים בחדר ניתוח אחד כללי בבית החולים, המשמש גם לניתוחים נוספים, ולפיכך זמינות התורים לניתוחי עיניים אינה גבוהה. הגידול העצום בכמות המטופלים, העובדה כי העיניים הן איבר חיוני ביותר בכל גיל, וקיומם של זמני המתנה ממושכים העלולים לגרום להידרדרות במצבו של המטופל (עד לעיוורון) - מחייבים את בית החולים במציאת פתרון הולם.

 

מערך חדרי הניתוח, לכשיוקם, יאפשר זמינות גבוהה יותר וקיצור זמני המתנה לניתוחי העיניים, ביצוע ניתוחים/טיפולים רבים ומגוונים יותר, ובמקביל, יפנה את חדר הניתוח הכללי לניתוחים אחרים, מה שיאפשר לקצר את זמני ההמתנה לניתוחים האחרים.

 

עלות הקמת מערך חדרי הניתוח והצטיידותם עומדת על כארבעה מיליון שקלים, מחצית העלות תמומן על ידי בית החולים ויתרת העלות תמומן על ידי גיוס תרומות. 

 

כל התרומות מוכרות לצרכי מס עפ"י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

 

נודה לכם אם תסכימו לקחת חלק בפרויקט זה למען תושבי האזור.

 

 

 
הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד