דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

שאלות ותשובות: לידה בזמן הקורונה

 

 

 

הריון ולידה בזמן הקורונה מעוררים הרבה שאלות וחששות. כמה מלווים יכולים להגיע? איפה מאושפזת היולדת? האם ניתן לבקר? ומה משך תקופת האשפוז? לפניכם שאלות ותשובות נפוצות על לידה בימי קורונה

האם בטוח להגיע ללדת בבית החולים?

בטוח להגיע ללדת בבית חולים גם בתקופה זו. נשים בהריון ממשיכות להגיע לחדרי המיון ולחדרי לידה על פי אינדיקציות מיילדותיות, כמו בימים שגרתיים.

לאן מגיעה יולדת חשודה לקורונה?

המרכז הרפואי הלל יפה פתח מתחם ייעודי ונפרד ליולדות חשודות לקורונה – מתחם יהלום . נשים בהריון החשודות לקורונה בגלל סימפטומים מתאימים או שהיו בבידוד או ששהו בקרבת חולה מאומתת, עוברות ישירות למתחם זה. צוות ממוגן יבדוק את היולדת, תילקח בדיקת קורונה והאישה תמתין במתחם הייעודי עד לקבלת התשובה. אם הלידה החלה, היא תתבצע בחדר לידה מאובזר היטב באותו המתחם. אם התשובה תהיה שלילית, האישה תעבור לחדר לידה רגיל. יש לציין כי כל יולדת חשודה או מאומתת שמגיעה בכוחות עצמה, חייבת לדווח בשער על מצבה והצוות הרפואי יטפל בה בהתאם. כמו כן, נשים בריאות ואסימפטומטיות ממשיכות להגיע למיון יולדות באופן רגיל ושגרתי.

 

כמה מלווים אפשר להכניס לחדר לידה?

על פי הנחיות משרד הבריאות, כל יולדת רשאית להכניס מלווה אחד בלבד , בריא, ללא סימפטומים, ולא ניתן להחליפו במלווה אחר. על המלווה והיולדת לעטות מסכה.

 

 


חדר לידה במתחם יהלום לנשים עם חשד למחלת קורונה

 

האם תקופת האשפוז לאחר הלידה התקצרה?

השחרור לאחר לידה חזר להיות כרגיל, אחרי 48 שעות. יולדת שרוצה להשתחרר מוקדם יותר מתבקשת לחתום על טופס סירוב אשפוז ושחרור באחריותה, ותוזמן למעקב ולבדיקת PKU ביום למחרת שחרורה.

יולדת לאחר ניתוח קיסרי נשארת ביום הניתוח ושלושה ימים לאחריו, כפי שמקובל בשגרה . במידה שהאם מעוניינת להשתחרר כעבור יומיים, עליה לחתום על טופס סירוב אשפוז ושחרור באחריותה. 

 

האם ניתן לבקר יולדות לאחר לידה במחלקת יולדות?

כל יולדת רשאית למבקר אחד קבוע . ניתן להחליף מבקר פעם אחת ביום. ניתנת אפשרות לנשים בלבד להישאר ללון לצד היולדת.

 

היכן מאושפזת יולדת חולת קורונה?

היולדת תאושפז במחלקת קורונה נפרדת ומבודדת, בה מאושפזים יתר חולי הקורונה. במהלך האשפוז היולדת תקבל את כל הטיפול הנדרש.

באשר ליילוד, המלצת משרד הבריאות היא להפריד בין האם והיילוד מיד לאחר הלידה ועד לקבלת תשובת דגימה של היילוד. התינוק מועבר לחדר נפרד בפגייה והטיפול בו נעשה על ידי צוות המחלקה. במידה שהאם והיילוד חשים בטוב והיילוד נדבק אף הוא, הם יוכלו לשהות יחדיו במחלקת קורונה, תוך השגחה של אחיות מהאגף.

במידה שהילוד נמצא שלילי, משרד הבריאות ממליץ על הפרדה בינו לבין האם עד לקבלת שתי דגימות אימהיות שליליות בהפרש של לפחות 24 שעות.

 

האם ניתן להניק?

עד כה לא הוכחה העברת הנגיף דרך חלב אם. עם זאת, פעולת ההנקה כרוכה במגע ישיר וקרוב בין היילוד לאמו, כך שקיימת אפשרות להעברת הנגיף באמצעות חשיפה להפרשות מדרכי הנשימה או ממגע. במידה שהאם אינה חולה, אין מניעה מהנקה ואף מומלץ להניק. אם מדובר באם שחולה בקורונה, היא רשאית להחליט אם התינוק יישאר במחיצתה או יאושפז במחלקת יילודים. במידה שהתינוק מופרד מהאם, האם רשאית לשאוב חלב תוך הקפדה יתרה על היגיינה: שטיפת ידיים לפני כל שאיבה ואחריה וחיטוי הבקבוקים והמשאבה על פי ההנחיות. החלב השאוב יועבר על פי הנחיות המיגון למחלקת פגייה וצוות המחלקה יאכיל את היילוד.

 


לידה בטוחה במתחם הייעודי בהלל יפה

 
הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - בית מרקחת
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד