נשים יולדות ופריון

לידה בימי קורונה

 

 

 

האם בטוח להגיע ללדת בבית החולים?

בטוח להגיע ללדת בבית חולים גם בתקופה זו. נשים בהריון ממשיכות להגיע לחדרי המיון ולחדרי לידה על פי אינדיקציות מיילדותיות, כמו בימים שגרתיים.

 

 

לאן מגיעה יולדת חשודה לקורונה?

המרכז הרפואי הלל יפה פתח מתחם ייעודי ונפרד ליולדות חשודות לקורונה. נשים בהריון החשודות לקורונה בגלל סימפטומים מתאימים או שהיו בבידוד או ששהו בקרבת חולה מאומת, עוברות ישירות למתחם זה – מתחם "יהלום". צוות ממוגן יבדוק את היולדת, תילקח בדיקת קורונה והאישה תמתין במתחם הייעודי עד לקבלת התשובה. אם הלידה החלה, היא תתבצע בחדר לידה מאובזר היטב באותו המתחם. אם התשובה תהיה שלילית, האישה תעבור לחדר לידה רגיל. יצוין כי כל יולדת חשודה או מאומתת שמגיעה בכוחות עצמה, חייבת לדווח בשער על מצבה והצוות הרפואי יטפל בה בהתאם.

 

נשים בריאות ואסימפטומטיות ממשיכות להגיע למיון יולדות באופן רגיל ושגרתי.

 

 

כמה מלווים אפשר להכניס לחדר לידה?

על פי הנחיות משרד הבריאות, כל יולדת רשאית להכניס שני מלווים קבועים, בריאים, ללא סימפטומים, ולא ניתן להחליפם במלווה אחר. על המלווים והיולדת לעטות מסכה.

 

 

האם תקופת האשפוז לאחר הלידה התקצרה?

משך האשפוז לאחר לידה רגילה קוצר ל -36 שעות . במידה שיולדת מעוניינת להישאר 48 שעות, כנהוג בימים רגילים, נשתדל להיענות לבקשתה.

 

יולדת לאחר ניתוח קיסרי נשארת ביום הניתוח ושלושה ימים לאחריו, כפי שמקובל בשגרה . במקרה שהאם מעוניינת להשתחרר כעבור יומיים, עליה לחתום על טופס סירוב אשפוז ושחרור באחריותה.

 

 

האם ניתן לבקר יולדות לאחר לידה במחלקת יולדות?

כל יולדת רשאית למבקר אחד קבוע . ניתן להחליף מבקר פעם אחת ביום.

 

 

היכן מאושפזת יולדת חולת קורונה?

יולדת חולת קורונה תתאשפז במחלקה ייעודית על פי מצבה הקליני. במהלך האשפוז תקבל היולדת את כל הטיפול הנדרש.

 

באשר ליילוד, המלצת משרד הבריאות היא להפריד בין האם והיילוד מיד לאחר הלידה ועד לקבלת תשובת דגימה של היילוד. התינוק מועבר לחדר נפרד בפגייה והטיפול בו נעשה על ידי צוות המחלקה. במקרה שהאם והיילוד חשים בטוב והיילוד נדבק אף הוא, הם יוכלו לשהות יחדיו במתחם ייעודי ליולדות, תוך השגחה של אחיות מהאגף.

 

אם היילוד נמצא שלילי, משרד הבריאות ממליץ על הפרדה בין האם והיילוד עד לקבלת שתי דגימות שליליות של האם בהפרש של 24 שעות לפחות.

 

יולדת מאומתת יכולה להשתחרר לביתה לא לפני שש שעות מהלידה, אם תחתום על שחרור על דעת עצמה.

 

 

האם ניתן להניק?

עד כה לא הוכחה העברת הנגיף דרך חלב אם. עם זאת, פעולת ההנקה כרוכה במגע ישיר וקרוב בין היילוד לאמו, כך שקיימת אפשרות להעברת הנגיף באמצעות חשיפה להפרשות מדרכי הנשימה או ממגע.

 

במקרה שהאם אינה חולה, אין מניעה מהנקה ואף מומלץ להניק. אם מדובר באם שחולה בקורונה, היא רשאית להחליט אם התינוק יישאר במחיצתה או יאושפז במחלקת יילודים. אם התינוק מופרד מהאם, היא רשאית לשאוב חלב, תוך הקפדה יתרה על היגיינה: שטיפת ידיים לפני כל שאיבה ואחריה וחיטוי הבקבוקים והמשאבה על פי ההנחיות. החלב השאוב יועבר על פי הנחיות המיגון לפגייה וצוות המחלקה יאכיל את היילוד.

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד