דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

שירות "קיסרי ידידותי"

 

שירות ניתוח "קיסרי ידידותי" מוצע לנשים העתידות ללדת בניתוח קיסרי מתוכנן מראש, אשר מעוניינות לשהות לצד התינוק כבר מרגע הלידה.

 

במסגרת השירות יכולה היולדת, מיד לאחר הניתוח, להחזיק את התינוק "עור בעור", להניק, וכאמור, לשהות לצדו מיד בתום הניתוח הקיסרי. כל זה בכפוף לרצונה של האישה ויכולתה הפיזית בתום ההליך.

 

ידוע כי מגע עור לעור מגביר את רמות האוקסיטוצין ובכך מסייע בחיזוק הקשר בין האם ליילוד. מחקרים מצאו כי הפרדת האם מהיילוד מיד לאחר הלידה עלולה לפגוע בקשר ביניהם וכן להשפיע על משך ההנקה. הנקה מוקדמת, המתבצעת בשעה הראשונה לאחר הלידה, מסייעת להנקה מוצלחת וממושכת לאורך זמן. לא בכדי אחוזי ההנקה נמוכים יותר בקרב לידות קיסריות, בהשוואה ללידות רגילות.

 

עבור היילוד, ל"קיסרי ידידותי" מספר יתרונות, ביניהם בכי מופחת, שמירה על חום גוף ועל רמות גלוקוז יציבות, יציבות בדופק, בנשימה ובסטורציה, וכן הפחתה בתחלואה ובתמותה לאור ההנקה הממושכת שהוא מעודד.

 

גם מבחינת היולדות, לשהות משותפת זו יתרונות ברורים: אימהות שעברו "קיסרי ידידותי" דיווחו על רגעים אלו כרגעים משמעותיים, כלומר, זהו צורך רגשי ופסיכולוגי של האם לשהות יחד עם תינוקה ברגעים הראשונים לאחר הלידה. עוד דיווחו האימהות על הפחתה בתחושת הכאב, שכן הן היו עסוקות ביילוד ולא בהליך הניתוחי, וכן על שיפור בתחושה הכללית ובחוויית הלידה.

 
הדפס
דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - בית מרקחת
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד