הדר דף הבית בלי JCI

יחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבים

מנהל היחידה: ד"ר ערן לשם

מנהל שירות קוצבי לב: ד"ר מרק קזצקר

 

במרכז הרפואי הלל יפה מטפלים בכל הפרעות הקצב: פעימות לא סדירות מוקדמות, הפרעות קצב עלייתיות וחדריות.

 

טיפולים להפרעות קצב יכולים להיות מתן טיפול תרופתי, צורך בהשתלת קוצב או דפיברילטור משותל, או פעולה חודרנית שבה מבוצעת אבלציה (צריבה) שמטרתה לתקן את הופעת הפרעת הקצב ולמנוע אותה.

 

בחדר הצנתורים המשוכלל מבוצעים כל סוגי הטיפול הפולשני בהפרעות קצב הלב, תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאבחון וטיפול בהפרעות קצב, בעזרתה ניתן לצרוב הפרעות קצב בפעולה יחסית קצרה ולתקן אותן.

 

במרפאה להפרעות קצב מבוצע טיפול ומעקב אחר הפרעות הקצב, כולל בירור לפני פעולה חודרנית, מעקב וטיפול לאחריה.

 

ברחבי העולם, וגם בישראל, מספר הקוצבים המושתלים, כולל הקוצבים הדו-חדריים והדפיברילטורים, נמצא בעלייה מתמדת. צוות יחידת האלקטרופיזיולוגיה והקוצבים משתיל את המכשירים הללו בחדר הפעולות, ובנוסף, משתיל קוצבים זעירים ללא אלקטרודות, דפיברילטורים תת-עוריים, וכן קוצבים המתחברים למערכת ההולכה הטבעית של המטופלים.

 

כמו כן, תחת היחידה להפרעות קצב וקוצבים פועלות מספר רב של מרפאות, המטפלות ועוקבות אחר המכשירים המושתלים, כולל מעקב אמבולטורי וכן מעקב דחוף על פי צורך, המבוצע באופן יומיומי. ניטור ביתי של חלק מהמכשירים המושתלים מבוצע באופן רציף בין התורים הפיזיים של המטופל במרפאה.

 

בנוסף, קיימת מרפאה ייחודית לעילפון, בשיתוף עם המחלקה הנויורולוגית, בדגש על עילפון בלתי מוסבר החשוד ממקור קרדיו-וסקולרי. ניטור מתקדם וכן טיפולים חודרניים מבוצעים בהתאם לצורך.

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד