דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

מתרגלים על "יבש" - מוכנים לזמן אמת

המרכז הרפואי הלל יפה סיים בהצלחה תרגול של אירוע רב נפגעים, שבוצע יחד עם כוחות משולבים של שיטור, ביטחון, פינוי והצלה. מוכנים תמיד לשעת חירום
13/07/2010

במסגרת תרחיש אפשרי לאירוע רב נפגעים באזור חדרה, תרגל ב-13 ביולי 2010 סגל המרכז הרפואי, בשיתוף כוחות ביטחון, שיטור, הצלה ופינוי, תסריט שבו הם נדרשים לטפל בעשרות ומאות נפגעים בבית החולים. הצוות תורגל במתן מענה רפואי, סיעודי, לוגיסטי ומינהלי כאשר מתרחש פיגוע באחד ממרכזי הקניות באזור.

 

התרגיל נבחן ובוקר על ידי גורמי חוץ, מומחי התחום, ביניהם גורמי צבא ורפואה, שבכל מהלך התרגיל בדקו את דרך התפקוד המשולב הנדרש מאירוע מורכב שכזה. אורך התרגיל היה כשעתיים, במהלכן הוזרמו כ-100 פצועים מדומים לחדרי המיון ולאתרי פינוי שונים ברחבי בית החולים. בנוסף תרגל בית החולים מצב של ויסות שניוני של פצועים, כלומר, מצב שבו הוא נדרש לפנות פצועים גם לבתי חולים אחרים באמצעות אמבולנסים ומסוקים.

 

ד"ר מיקי דודקביץ', סגן מנהל המרכז הרפואי: "למרות שבבית החולים אנו למודי ניסיון באירועים בהם ישנם נפגעים רבים, עדיין אנו מקפידים לבצע תרגול מקיף מעת לעת. כמו כן אנו מבצעים לאורך כל השנה הדרכות קבועות והכנות מתאימות של סגל העובדים על כל המרכיבים הרפואיים-מקצועיים, הלוגיסטיים והניהוליים הנדרשים. מבחינתנו, המהות של כל זה היא שכאשר נידרש לכך בזמן אמת נוכל לתת את המענה המיטבי עבור הנפגעים. לשמחתי, בסיכומו של התרגיל קיבלנו מחמאות רבות על ההתנהלות שלנו ועל יכולותינו, שנרכשו בעמל רב. כולי תקווה, כמובן, שלא נצטרך להשתמש במיומנויות אלו, אך ברור לי וראוי עדיין להדגיש, במיוחד אחרי התרגיל, כי צוותינו המנוסים אכן יכולים לתת מענה רפואי מתאים, יעיל ומציל חיים באם וכאשר נזדקק לכך.

 


טיפול בנפגעת קל באחד האתרים בבית החולים

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד