דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

תרומה לבריאות

1/09/2014

ועד עובדי חברת חשמל תרם 70 אלף שקל המיועדים לרכישת מעבד רקמות נוסף למכון לפתולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.

 

במהלך טקס חנוכת המכשיר, שנערך בשבוע החולף, הודה ד"ר אמנון בן משה, המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, למר יעקב דוידה, יו"ר ועד עובדי חברת חשמל מרחב צפון, וליתר חברי הוועד, על תרומתם הנדיבה למרכז הרפואי.

 

מעבד רקמות מהווה את הבסיס לעבודתו של צוות המכון לפתולוגיה והכרחי לביצוע אבחון מדויק לקיומה של מחלה בגופו של אדם. בנוסף על אבחון מחלות, מעבד הרקמות משמש גם לקביעת פרוגנוזת טיפול וכן לבחינת השפעת תרופות על הגוף.

 

פרופ' גבריאל גרויסמן, מנהל המכון לפתולוגיה בבית החולים, מציין כי המעבד החדש, שנרכש בסכום כולל של 200 אלף שקל, שייך לדור החדש של המכשור הרפואי ומאפשר אבחון מהיר ומדויק יותר, המסייע להתאמת הטיפול בצורה מיטבית למטופל. המעבד הממוחשב מאפשר, בין היתר, התראה על תקלות, ובכך מונע פגיעה ברקמה ובאיכות האבחון.

 

בסיס פעילותו של המכון לפתולוגיה הינו ביצוע בדיקות אבחנתיות לתהליכים פתולוגיים בגוף, בעיקר תהליכים גידוליים. כל ביופסיה הנלקחת מגופו של אדם במהלך ניתוח נשלחת למכון הפתולוגי לצורך אבחון מדויק. הרקמות הנדגמות חייבות לעבור התאמה לתהליך האבחון. מכונת עיבוד הרקמות מאפשרת לבצע את כל התהליך הנדרש, מרגע הגעת הרקמה או האיבר מחדר הניתוח אל המכון הפתולוגי ועד האבחון הרפואי המדויק.

 

לדברי פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שיטות העבודה החדשות, המכשור המתקדם והצוות המקצועי שבמכון, מסייעים לקבלת אבחנה מדויקת ובכך מאפשרים טיפול נכון בחולים,שכן, מטרת בית החולים היא, בראש ובראשונה, להעניק טיפול רפואי מיטבי, מסור ומקצועי למטופל ולבני משפחתו.

 

 


מעבד הרקמות החדש. צילום: רפי קורן

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד