דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

תאומים במזל נדיר

צוות חדר לידה של המרכז הרפואי הלל יפה לא ראה דבר כזה מימיו: יולדת שילדה זו הפעם השלישית תאומים, לא זהים, תוך פחות מארבע שנים
24/02/2015

השבוע נתקלו בחדר הלידה של המרכז הרפואי הלל יפה בתופעה נדירה, שעל פי ותיקי המחלקה, שחלקם עבדו בבתי חולים בארץ ובחו"ל, כמעט שלא מתרחשת, אם בכלל: יולדת, בת 26, הגיעה ללידה שלישית בארבע השנים האחרונות, כאשר כל הלידות עד כה היו לידות תאומים לא זהים, בהריון ספונטאני, גם הלידה הנוכחית.

"ללא ספק, מדובר בעניין נדיר ביותר", מציין ד"ר חיים דוד, מנהל חדר לידה של "הלל יפה". "גם כשחיפשתי בספרות המקצועית, לא מצאתי תיעוד על סטטיסטיקה של לידת תאומים לא זהים, ברצף, אצל אותה אישה ובהריון רגיל, ללא טיפולים. מדובר בסטטיסטיקה של 1 ל-5 מיליון לידות. רק לשם השוואה, לידה של שני זוגות תאומים, זה אחר זה, בהיריון רגיל, היא בסיכוי של 1 ל-500 אלף. ללא ספק, מדובר בנתון מדהים", הוא מסכם.

 

ומה אומרת האם, עפאת עמאש, מהיישוב ג'סר א-זרקא על השילוש המפתיע? היא מספרת שאמו של בעלה היא תאומה, אבל לא מכירה מקרים נוספים במשפחה. בכל מקרה, מבחינתה, ומבחינת בעלה, סעיד, יש מקום לכולם בבית והשמחה רבה. יחד עם תאומות בנות שלוש, תאומות בנות ארבע, וזוג התאומים הטריים – בן ובת, ללא ספק, הבית מתמלא ברעש חיובי.

 

 


מימין: אחות אחראית מחלקת יולדות אורנה גרינברג וד"ר חיים דוד מחזיקים את התאומים הטריים. יושבת האם עפאת עמאש, עומד משמאל האב, סעיד. עומדות בתמונה ארבע התאומות – בנות שלוש וארבע. צילום: יצחק ברבי

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד