דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

"המקום לעשות ילדים"

המנהלת הנכנסת של היחידה להפריה חוץ-גופית של "הלל יפה" פרופ'-משנה עינת פז-שלום מבטיחה להמשיך את הקו הייחודי, האנושי והמקצועי חסר הפשרות שאפיין את היחידה עד כה
28/03/2016

היחידה להפריה חוץ-גופית במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה היא כבר שם דבר, עם אחוזי הריונות ולידות מהגבוהים בארץ. נוסף על כך, היחידה מתהדרת ביכולות רבות ובטכנולוגיות מתקדמות כדוגמתIVM  (הבשלת ביצית חוץ-גופית), תרומת ביצית על פי חוק תרומת הביציות בישראל, גידול עוברים באמברי וסקופ, וכן שימוש בפרוטוקולים עם חשיפה מינימלית להורמונים. כל אלו, מיצבו את היחידה לכדי אחת המובילות בארץ בכל הקשור ל"לעשות ילדים".

 

בחודשים החולפים נערך שינוי פרסונלי בניהול היחידה – לתפקיד בכיר זה נכנסה פרופ'-משנה עינת פז-שלום, מומחית בגינקולוגיה ופריון, שסיימה את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה, התמחתה בבית החולים מאיר בכפר סבא ולאחר מכן שימשה רופאה בכירה ביחידה להפריה חוץ-גופית של "הלל יפה". בשנת 2008 יצאה פרופ'-משנה פז-שלום ל-fellowship (השתלמות עמיתים) בבית החולים רויאל ויקטוריה, במונטריאול קנדה, ועבדה כרופאה בכירה במשך חמש שנים ביחידה להפריה חוץ-גופית שם. בשנת 2013, חזרה לישראל וליחידה להפריה חוץ-גופית של "הלל יפה", שם, כאמור, קיבלה לאחרונה את המושכות לניהול היחידה מפרופ'-משנה אדריאן אלנבוגן, מנהלה המיתולוגי של היחידה.

 

 

 

פרופ'-משנה פז-שלום בכניסה למעבדת היחידה

 

 

"פרופ'-משנה אלנבוגן בנה את היחידה מאפס", מפרגנת פרופ'-משנה פז, "הוא הביא איתו את הידע, הניסיון הגינקולוגי העשיר, הרצון להתקדם ולהוביל מקצועית, לצד הרגישות והאמפתיות כלפי כל אישה ואישה המטופלת ביחידה. לעניין זה, כל הצוות ואני ממשיכים בגישה האישית המחבקת, ומשתדלים כמובן להשתפר", היא מבקשת להדגיש. "המסר המרכזי שלנו: כל אישה מקבלת את הטיפול המותאם לה אישית. כלומר, מתאימים לכל אישה את הגישה הטיפולית הייחודית לה – פיזית ורגשית. לי, כרופאה, ברור שאין אישה אחת דומה לרעותה ובהתאם אין טיפול הפריה אחד דומה למשנהו. כל הצוות כאן פועל כיחידה אחת ומגובשת – מכוונת מטרה לאישה ולרצונה בילד – כי הרי בזה עסקינן. אנחנו מקפידים על פרטים קטנים כגדולים – מקצועית ואישית. חשוב לנו 'להרגיש' את האישה, ללוות אותה בכל התהליך, ברמה האישית. כשצריך אנחנו מחבקים. פשוט מחבקים. נשמע מופרך, אבל כולנו יודעים כמה השפעה יש לאלמנט הרגשי על הטיפול ואנחנו לא מתעלמים מזה. חשוב לנו שהמטופלת תרגיש אצלנו 'בבית' כי מי שמגיעה אלינו, כבר ברור שעברה דרך לא קלה ומורכבת בכל היבט".

 

היחידה להפריה חוץ-גופית בהלל יפה עובדת עם כל קופות החולים. שירותים נוספים שהינם חשובים ומשמעותיים לכל אישה העוברת טיפולי הפריה ביחידה הינם ליווי מקצועי של פסיכולוגית רפואית, וכן שיתוף פעולה מלא והדוק עם המרפאה לרפואה משלימה בבית החולים. 

 

היחידה מוכרת כיחידה אקדמית ומוכרת להתמחות על ידי המועצה המדעית. ככזו, היא משמשת כיחידה להשתלמות החובה עבור המתמחים במחלקת נשים ויולדות של הלל יפה וכן מארחת סטודנטים מהפקולטה לטכניון בחיפה במסגרת הדרכות ולימודים נדרשים.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד