דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

נער בן 16 הציל את סבו לאחר שהשתתף בהרצאה על שבץ מוחי

עומר פחמאווי בן ה-16 מג'ת שמע בבוקר הרצאה שקיים בבית ספרו נציג המרכז הרפואי הלל יפה בנושא שבץ מוחי. בתום ההרצאה חזר לביתו, זיהה כי סבו עובר אירוע מוחי ופינה אותו לבית החולים
9/11/2021


עומר פחמאווי עם סבו עפיף והאח מחמוד אבו חלף

במסגרת קידום בריאות בקהילה, מקיים המרכז הרפואי הלל יפה הרצאות בתחומי בריאות שונים, ביניהם שבץ מוחי, סוכרת, מחלת ה-HIV ועוד.

 

ביום חמישי האחרון הגיע מחמוד אבו חלף, אח מוסמך במחלקה הנוירולוגית ב"הלל יפה" ומקדם נושא שבץ מוחי בבית החולים, לתיכון ג'ת, כדי להעביר הרצאה בנושא שבץ מוחי לתלמידי כיתות י'. במסגרת ההרצאה סיפר אבו חלף לתלמידים מהם הסימנים המעידים על שבץ מוחי וכיצד יש לנהוג במקרה שמזהים סימנים אלה. אחד מהתלמידים שהשתתפו בהרצאה היה עומר פחמאווי בן ה-16. עבור עומר היה זה עוד בוקר שגרתי. הוא לא תיאר לעצמו שכאשר יחזור לביתו מהלימודים, הוא זה שיאבחן כי סבו עובר אירוע מוחי.

 

כאשר הגיע עומר לביתו בצהריים, סיפרה לו אמו כי סבו עפיף אינו חש בטוב. עומר הלך לבקרו וראה כי הוא מתקשה להזיז את ידו ורגלו. לאחר שעבר על סימני הזיהוי לשבץ מוחי שלמד באותו הבוקר בהרצאה, חשש כי מדובר בשבץ מוחי. הוא פינה את סבו במהירות לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה. לאחר סדרת בדיקות, אובחן כי אכן מדובר בשבץ, שהתבטא בדימום בראשו של הסב. הוא קיבל טיפול כדי לעצור את הדימום ולמנוע את התרחבותו ואושפז להשגחה במחלקה הנוירולוגית בבית החולים.

 

מחמוד אבו חלף, אח במחלקה הנוירולוגית ומרכז נושא שבץ ב"הלל יפה", מציין: "זהו צירוף מקרים מצמרר. הפעילות שלנו במהלך חודש המודעות לשבץ המוחי כללה הרצאות מקוונות לקהל הרחב, כנסים מקצועיים וגם הרצאות לבני נוער – הכול על מנת שאנשים ידעו לזהות בזמן את הסימנים הקליניים לשבץ מוחי ולקבל טיפול מציל חיים. לא העליתי בדעתי שכבר באותו היום, תהיה להרצאה שנתתי תוצאה מידית כל כך. הערנות של עומר והפינוי המהיר לבית החולים מנעו נזק חמור שעלול היה להיגרם לסב".

 

סבו של עומר, עפיף, עדיין מאושפז בבית החולים להשגחה ומרגיש טוב.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד