דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

אבן הוצאה מריאותיה של תינוקת בת שנה

תינוקת בת שנה מחדרה הגיעה עם אמה לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה לאחר שהחלה להשתעל בפתאומיות. לאחר בדיקה הובהלה בדחיפות לחדר הניתוח, שם הוציאו הרופאים בהצלחה אבן בגודל 3-4 מ"מ
5/12/2021

תינוקת בת שנה וחודש מחדרה הגיעה לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה עם שיעול שהחל בפתאומיות. לדברי האם, התינוקת זחלה על הרצפה ולפתע החלה להשתעל ללא הפסקה. מיד חשדה כי בלעה מאכל כלשהוא והובילה אותה במהירות לבית החולים. בבדיקה גופנית ובצילום חזה אבחנו הרופאים כי כניסת האוויר בריאה השמאלית נמוכה מבריאה הימנית וחשדו כי שאפה גוף זר. התינוקת הובהלה במהירות לחדר הניתוח ותחת הרדמה מלאה הוחדר לריאותיה ברונכוסקופ - מכשיר אנדוסקופי שבקצהו מצלמה זעירה, כדי לבדוק אם נמצא גוף זר. הפעולה בוצעה על ידי מנהל יחידת הריאות ד"ר מיכאל קוצ׳וק, מנהלת שירות ריאות ילדים ד״ר ורד ניר, וד"ר מוחמד טאהה, רופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר.

 

הרופאים הופתעו לגלות הריאה השמאלית חסומה על ידי אבן בגודל של 3-4 מ"מ. הם הוציאו את האבן בהצלחה והתינוקת אושפזה במצב טוב להשגחה במחלקת ילדים.

 

ד״ר מוחמד טאהה, שביצע את הפעולה בתינוקת, ציין: ״אנו נתקלים לא פעם בשאיפה של גופים זרים, החל בתינוקות זעירים ועד ילדים מתבגרים. במקרה הזה, במידה שלא היינו מוציאים את האבן בזמן, יכלה להתפתח דלקת ריאות, וכשמדובר בתינוקות ובפעוטות הדבר עלול להגיע עד לכדי כריתת ריאה. לשמחתנו, הפעולה בוצעה בהצלחה והתינוקת הרגישה טוב, ולאחר השגחה של כיממה – שוחררה לביתה״.

 


האבן שהוצאה מריאת התינוקת בהלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
חיוג מקוצר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד