דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

חדש בהלל יפה: שיטת אייפק לסובלים מאלרגיות

נמאס לכם להתעטש כשמגיע האביב? רוצים לאמץ חתול אבל אלרגיים לשערות שלו? המרפאה לרפואה משלימה של הלל יפה מציעה את הטיפול שיעזור לכם להיפטר מאלרגיות: אייפק. אומרים לא לאפצ'י
22/07/2012

במסגרת הרחבת השירותים שמעניקה המרפאה לרפואה משלימה של המרכז הרפואי הלל יפה לתושבי האזור ובכלל, מציעה המרפאה שירות חדש של טיפולים בשיטת אייפק (IPEC).

 

מה זה אייפק ומה הקשר שלה לאלרגיה?

"הנחת היסוד הבסיסית לפי שיטת אייפק היא כי חלק נרחב מהבעיות הפיזיולוגיות והרגשיות שלנו נובעות מתגובה חיסונית מוגזמת לחומר או מצב כלשהו, דהיינו, לאלרגן", מסבירה דפנה מבור, מטפלת מוסמכת בשיטת אייפק B.Sc)) והילרית, שלמדה והתמחתה בשיטה אצל מפתח השיטה, עדי שאנן, ובפיקוחו.

 

 

"השיטה פותחה בשנות ה-90 על ידי עדי שאנן וד"ר אורי קניג, ועיקרה הוא טיפול הוליסטי ואנרגטי לריפוי אלרגיות ורגישויות פיזיות, בעיות רגשיות ובעיות פסיכוסומאטיות. השיטה מוכוונת לריפוי שורה של מחלות ותגובות אלרגיות נפוצות כגון אלרגיה לאבק, לבעלי חיים, אסתמה, רגישות לשינויי מזג אוויר ולעונות, אלרגיה לאבקנים, בעיות עור כאטופיק דרמטיטיס ועוד".

 

 

יש לציין כי לשיטת אייפק הצליחה יפה גם בטיפול במחלות פסיכוסומאטיות, הפרעות אכילה והתמכרויות, הפרעות קשב וריכוז, וכמו כן בטיפול בנושאים רגשיים גרידא. עם השנים, לאור יעילותה הגבוהה, היא זכתה לאהדת המטופלים. כיום ישנם עשרות מטפלים המשתמשים בשיטה בהצלחה ברחבי הארץ.

 

 

לפי עקרונות השיטה בעיות בריאות רבות שאנו חווים הן תוצאה של רגישות יתר או אלרגיה לגורמים סביבתיים, סוגי מזון שונים, חומרים פנימיים שהגוף מייצר, רגישות נפשית (מחלות פסיכוסומאטיות או אוטואימוניות), או גורמים אנרגטיים. האלרגנים יכולים להיות כל דבר תחת השמש, כולל השמש עצמה (והרי ידוע כי קיימת רגישות לשמש המתבטאת בצורה דרמטולוגית). תגובת היתר לאלרגנים יכולה להיות פיזית, כגון הפעלת יתר של מערכת הנשימה העליונה (נזלות והתעטשויות), או רגשית ופסיכוסומאטית.

 

האלרגן יכול להיות: 

  • חומר פיזי, כגון קרדית האבק, מזונות מסוימים או בעלי חיים.
  • חומרים שונים בגופנו, כגון חלבונים. מצב שבו מערכת החיסון מגיבה על חומר שהגוף עצמו מייצר, נקרא מצב אוטואימוני או מחלה של חיסון עצמי.
  • מצב סביבתי, דוגמת תגובתיות יתר לקור, למעברי עונות ועוד.
  • מצב רגשי כגון עומס, לחץ, חרדה (לדוגמה, וירוס ההרפס המתפרץ במצבי לחץ).

איך זה עובד? (או, מה עושים בטיפול) 

שיטת אייפק מתבססת באופן נרחב על דרך האבחון של הקינסיולוגיה ("מבחן השריר"). אבחון הקינסיולוגיה נבנה על ידי ג'ורג' גודהרט, כירופרקטור, בשנות ה-60 של המאה הקודמת. בזמן האבחון הקינסיולוגי נבדקת התנגדות השריר של המטופל מול חומרים או מצבים מסוימים החשודים כמחלישים אותו. בכל שלב במהלך טיפול האייפק, בודק המטפל ומאבחן את שריר המטופל וכך מקבל מידע מהיר ומדויק על מצבו ועל דרך הטיפול האופטימאלית בו. השיטה עצמה מושתתת על שילוב של אלמנטים מהרפואה הסינית, הדוגלת בתפיסה של קיומם של ערוצי אנרגיה הזורמים לאורך הגוף ונקראים מרידיאנים.

 

במהלך הטיפול נחשף המטופל לחומרים או גורמים המחלישים אותו, ותוך כדי מבצע המטפל לחיצה או תיפוף עדין (אקופרסורה) על המרדיאנים הרלוונטיים (ערוצי הגוף). מטרת הטיפול היא לבטל את הרגישות החיסונית של הגוף לגורם המחליש, וללמד אותו דפוס התנהגותי חדש לשם יצירת זיכרון תאי חדש, תקין ובריא. שילוב של תשאול הגוף דרך השריר, עם החשיפה העדינה לאלרגן ותוך כדי כך ביצוע האקופרסורה, מביא להחלמה מלאה מתופעת האלרגיה.

 

יש לציין שאין מדובר בטיפול שהוא מניעתי. כמו כן, רצוי לדעת כי בסוף סדרת הטיפולים צפוי המטופל להפסיק להיות אלרגי לחומרים שאובחן בתחילה כאלרגי אליהם, ולא נדרשת שום הימנעות מהחומרים הנ"ל.

 

 

טיפול בשיטת אייפק. למעלה: דפנה מבור בעת אבחון. משמאל: בשעת טיפול

 

 

 

שיטת אייפק הוכחה כיעילה במיוחד לטיפול במצבים כגון: אלרגיה, נזלות כרוניות, אסתמה, בעיות עור כגון אטופיק דרמטיטיס, כאבי ראש ומיגרנות, רגישויות למיני מזון שונים, בעיות פסיכוסומאטיות כגון דלקות חוזרות, בעיות עיכול,  בעיות גינקולוגיות ובעיות פריון, הפרעות אכילה, התמכרויות, בעיות קשב וריכוז, הפרעות למידה, PMS, וכן אלרגיות נפוצות לבעלי חיים, אבק וקרדית אבק, אלרגיה לקור, מעברי עונות, רגישות לחלב ומוצריו, עקיצות חרקים ודבורים ורגישות למתכות. השיטה אף החלה להוכיח עצמה בכל הקשור למחלת הצליאק.

פרופ' רפי קרסו, המנהל הרפואי של המרפאה לרפואה משלימה של "הלל יפה", מסביר כי הוא שמח מאוד על צירופה של שיטת אייפק לשירותים הניתנים במרפאה וכי מהיכרותו עם השיטה היא אכן מסייעת ניכרות לעושים בה שימוש.

 

 

כאמור, מהחודש (יולי 2012) אפשר לפנות למרפאה לרפואה משלימה, שם מטפלת מבור בשיטה. לקביעת תור ולמידע נוסף אפשר לפנות בטלפון שמספרו: 04-6304671.

 

 

למרפאה לרפואה משלימה»

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא רפואה משלימה

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד