דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

אינטימיות יתרה – יש דבר כזה

אתם כבר שנים ביחד, מדברים על הכול, מסתדרים נהדר ומתחבקים ומתנשקים בתדירות דביקה, ודווקא זה יוצר בעיות בחדר המיטות? מירי קרייזמן, מטפלת מינית וזוגית, מהמרפאה לבריאות מינית במרכז הרפואי "הלל יפה", עם תופעת ה"אינטימיות היתרה"
 
מירי קרייזמן: "תוכנית הטיפול כוללת בניית שני עולמות תוכן נפרדים"

"כאשר עולה בעיית אינטימיות יתרה בזוגיות, הטיפול מתחיל בהבנה של בני הזוג שקיימת בעיה בנושא, ושהטיפול יתמקד בשינוי ההרגלים הישנים (והטובים)", מסבירה מירי קרייזמן, מטפלת מינית וזוגית. "כאשר קיימת הפנמה, אנחנו מסייעים לזוג ליצור תוכנית טיפול שכוללת בניית עולמות תוכן נפרדים, שאינם שייכים לזוגיות (ואינם מיניים כמובן): המלצה על ספורט עם חברים, יציאה קבועה עם חברים לשתות או לסרט, טיפוח תחביבים ישנים וחדשים, סוף שבוע עם חבר/ה, נסיעה לחו"ל עם חבר/ה".

 

"הרעיון הוא ליצור התרחקות כדי שתיווצר התקרבות. הרי מדובר בזוג שלא נמצא כמעט בנפרד. ליצור געגוע, כמיהה והזדקקות, נפשית ופיזית, או בלשונו של פרוסט: 'מסע תגליות אמיתי אינו כרוך בחיפוש נופים חדשים אלא ברכישת עיניים חדשות'. התהליך הטיפולי כולל תרגילים מובנים של מיקוד תחושתיfocus sensate focus) ) שהגו אותם צמד החוקרים מאסטרס וג'ונסון. בתרגיל זה נבנית לאטה הארוטיות שאבדה, ואיתה המשיכה והרצון לקיום יחסי מין. כמו כן, נמשכות השיחות עם בני הזוג. כמו שאמר הרמב"ם – המידתיות היא הקובעת. אינטימיות במינון הנכון הכרחית ליצירת מערכת זוגית ומינית טובה.  

 

 

 

לכתבה המלאה»

 
הדפסשלח לחבר

עוד טיפים

דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד