דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

האם טיפול באינסולין ממכר?

ד"ר ליאנה טריפטו שקולניק, רופאה בכירה ביחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז הרפואי הלל יפה, עם מיתוסים הקשורים למחלת הסוכרת
13/11/2012
 

האם טיפול באינסולין ממכר – ברגע שמתחילים אי אפשר להפסיק? 


ד"ר טריפטו שקולניק:
"אם צריך לבחור עובדה או עניין אחד שסביבו יש את הבלבול הרב ביותר והמידע המוטעה עליו הוא הרב ביותר אצל חולי סוכרת, הרי שזהו האינסולין. גוף האדם מייצר אינסולין בלבלב בתגובה לעליית סוכר, ומטרתו לשמור על רמת סוכר תקינה גם בין הארוחות וגם אחרי האוכל. אינסולין גם משמש כטיפול בסוכרת. בחולים עם סוכרת סוג 1, שלהם חסר אינסולין, זהו הטיפול היחיד והוא חיוני לחייהם. מה שיאמר כאן נכון לחולי סוכרת סוג 2 שמטופלים לרוב תחילה על ידי כדורים, אך גם אינסולין נמצא בקשת האפשרויות, ולאחרונה אף ניתן מוקדם יחסית במהלך המחלה. מטופלים נוטים להאמין שמדובר בטיפול ממכר, ש'ברגע שמתחילים אי אפשר להפסיק'.

 

"לעניין ההתמכרות. מהי הגדרה של התמכרות? האם מטופל סוכרתי שמתחיל טיפול בכדורים להורדת סוכר מתמכר לכדורים אלו? אם הכדורים עוזרים ורמת הסוכר יורדת, האם אפשר להפסיק את חלקם או את כולם? התשובה היא שאין הבדל בהקשר זה בין כדורים לאינסולין. גם את הכדורים וגם את האינסולין מומלץ יהיה ברוב המקרים להמשיך כי הם עוזרים וחשובים, ולא עקב ההתמכרות".  

 

 

קראו עוד על מיתוסים ועובדות הקשורים למחלת הסוכרת»

 
הדפסשלח לחבר

עוד טיפים

דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד