דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

חליתם בצהבת C? קחו ויטמין D

מחקר פורץ-דרך שנערך במרכז הרפואי הלל יפה מצא: נטילת ויטמין D משפרת מאוד את סיכויי ההחלמה מהמחלה, ועשויה אף להוביל לריפוייה המלא
חליתם בצהבת C? קחו ויטמין D

איתרע מזלכם וחליתם בצהבת נגיפית מסוג C? למחקר חדש שנערך בבית החולים הלל יפה מביא אליכם בשורות מעודדות: אם בתוספת הטיפול המקובל למחלה תצרכו גם תוספת של ויטמין D – תשפרו משמעותית את סיכויי ההחלמה שלכם.  

המחקר, שהוביל אותו ד"ר סייף אבו מוך, מנהל מרפאת הכבד ורופא בכיר במחלקה הגסטרואנטרולוגית במרכז הרפואי הלל יפה עקב אחר 157 חולים בצהבת מסוג C, שבגופם נמצא חסר בוויטמין D שטופלו כמקובל בזריקת "אינטרפרון" ובתרופת ה"ריבבירין". במהלך המחקר חולקו המשתתפים לקבוצת ביקורת ולקבוצת ניסוי, אשר לה ניתנה תוספת קבועה של ויטמין D.

"כבר לאחר כחודש ימים", מסביר ד"ר אבו מוך , "נראה כי סימני הנגיף נעלמו מדמם של 44% מהמטופלים שקיבלו תוספת ויטמין D. זאת בהשוואה ל- 18% בלבד מקבוצת הביקורת. לאחר שלושה חודשים מתחילת הטיפול, הפערים היו משמעותיים אף יותר – הנגיף נעלם כמעט לחלוטין מדמם של 96% מהמטופלים בקבוצת הניסוי,  זאת לעומת 48% בקרב קבוצת הביקורת שלא טופלה בוויטמין D".  

בנוסף העלה המחקר כי גם לאחר כחצי שנה ממועד הפסקת הטיפול, הנגיף נעלם מתמונת הדם של קרוב ל- 90% מקרב החולים שטופלו בוויטמין D. יותר מכך – הוא לא אותר אפילו בבלוטות הלימפה או בכבד שלהם, כפי שמתרחש בדרך-כלל. יוצא מכך כי הנגיף חוסל בגוף באופן חד משמעי.

קראו עוד על המחקר»

למכון הגסטרואנטרולוגי»

לפורום גסטרואנטרולוגיה»

 
הדפסשלח לחבר

עוד טיפים

דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד