דלג על Banners
Banners
תת אתר נשים
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

שאלות ותשובות

האם יתחשבו בהעדפות האישיות שלי לגבי תהליך הלידה?

צוות חדרי הלידה של "הלל יפה" מבין שלכל יולדת יש חלומות ורצונות משלה לגבי תהליך הלידה, ולפעמים אף זיכרונות קשים ופחדים מלידות קודמות. מטרת הצוות היא להכיר כל יולדת טרם הלידה, במטרה להגיע לחוויה המושלמת עבורה. לצורך כך אף ניסחנו שאלון קצר, שאת מוזמנת להדפיס, למלא ולבוא איתו מוכנה לחדר הלידה. להורדת השאלון >>

לראש העמוד לראש העמוד

מהו ניתוח קיסרי?

ניתוח קיסרי, או בשמו האחר - חיתוך דופן - הוא שיטת יילוד המתבצעת על ידי רופא מיילד ומנתח. הוולד מחולץ דרך דופן הבטן ולא דרך תעלת הלידה הטבעית.

בעולם המערבי ובישראל כ-25% מכלל הלידות מבוצעות כיום בניתוח קיסרי, לעומת כ-5% מהלידות בשנות השישים והשבעים. הסיבה היא השינוי המשמעותי שחל באינדיקציות המיילדותיות, וביכולת שנוספה לרפואה להתמודד עם מקרים מיוחדים בתחום המיילדות, כמו לידות עכוז, הנערכות כיום ברובן בניתוח קיסרי, בעוד בשנות השישים והשבעים רק כ-30% מלידות אלה נערכו כך.

לראש העמוד לראש העמוד

מהן הסיבות לביצוע ניתוח קיסרי?

ההעדפה לביצוע ניתוח קיסרי קשורה ברוב המקרים בסיבות רפואיות. עם זאת, בשנים האחרונות ישנם מצבים שבהם היולדת דורשת מראש לבצע את הלידה בניתוח קיסרי, גם ללא אינדיקציה רפואית מובהקת, אלא בשל פחדים, לחצים מלידות קודמות שהיו קשות והסתיימו בניתוח קיסרי ועוד. הסיבות הרפואיות הן לרוב:

  • ניתוח קיסרי קודם (רחם מצולק).
  • הפרעה במהלך הלידה הרגיל, כמו עצירת התקדמות הלידה, אי-התאמה ראש-אגן, אי-ירידת הראש למרות התקדמות הלידה.
  • מצוקה עוברית – האטה בדופק העובר, הפרעות אחרות בניטור עוברי בזמן הלידה ועוד.
  • מצג עכוז.
  • סיבות אחרות כגון דימומים לפני הלידה, היפרדות שליה וכדומה.
לראש העמוד לראש העמוד

מהם היתרונות והחסרונות של ניתוח קיסרי?

היתרונות המרכזיים בביצוע ניתוח קיסרי הם: תזמון נוח – במידה שהוחלט כי על האישה לעבור ניתוח קיסרי מראש ניתן לתזמן אותו לנוחות כל הנוגעים בדבר – הצוות הרפואי, היולדת ובן זוגה. כמו כן, ניתוח קיסרי הנו ניתוח פשוט יחסית. זהו ניתוח קצר, הנמשך 15-20 דקות, ובמידה שהכול מתקדם כהלכה האישה משתחררת לביתה כבר לאחר שלושה-ארבעה ימים.

החסרונות של ניתוח קיסרי הם: זהו ניתוח לכל דבר, כלומר, ישנם סיכונים אפשריים כמו בכל ניתוח: בעיות בהרדמה ובאלחוש, בעיות בהליך עצמו, כמו דימומים, או סיבוכים קשים אחרים. כמו כן, לאחר הניתוח המנותחת עלולה לסבול מזיהומים, מתסחיף ריאתי, מקרישי דם ועוד, ושלא כמו לאחר לידה רגילה, זמן ההחלמה נמשך שלושה-ארבעה שבועות מיום הניתוח.

לראש העמוד לראש העמוד
דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - מעבדת מחקר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד