תת אתר נשים

מהן שיטות הטיפול בגברים?

א. לבעיות של התרחבות וריד האשך (וריקוצלה) קיימות שיטות ניתוחיות שונות של קשירת וריד גבוה או נמוך המונעת הצטברות חום מקומי מעל האשך וניקוז של הרעלים מעליו, או אמבוליזציה, כלומר הזרקת חומר ניגוד, זיהוי של הווריד הפגום וקשירה שלו. זהו תהליך משני לתהליך הקודם. בתהליך זה מעורבת קרינה ולכן ממעטים להשתמש בו, או חסימה של חבל הזרע על ידי חיתוך וחיבור מחדש של האזור החסום, שיטה שבארץ ממעטים להשתמש בה בשל סיבוכים אפשריים.

 

ב. שאיבת זרע נעשית כשאין הפקת תאי זרע בכלל, או כשישנה בעיה בהפקת הזרע בגלל חסימה ויש צורך לקבל זרע תקין ישירות מהמקור, כלומר ישירות מרקמת האשך או מראש יותרת האשך. ההליך כולל הוצאה של מספר רקמות משכבות שונות של האשך. זהו הליך זעיר-פולשני שמאפשר הפקת זירעונים תקינים עם תנועתיות טובה. הניתוח נעשה אמנם בהרדמה מלאה, אך ההחלמה אורכת מספר מועט של ימים, הכאבים מועטים והאשפוז הוא לרוב חד-יומי בלבד. יתרון נוסף הוא שניתן לבצע את ההליך מספר פעמים.

 

הזרע המושג בטכניקה זו ניתן להקפאה ולשימוש במחזורי טיפול נוספים ללא צורך בביצוע פעולה כירורגית חדשה. כמו כן, קבלת זירעונים בודדים בטכניקה זו מאפשרת הפריית ביציות והשגת הריונות בדומה לזרע שמתקבל בפליטה ואינה נופלת במאומה באיכותה מהפקת זרע בהליך הטבעי.

 

כל התהליכים הטיפוליים נעשים רק לאחר אבחון מדוקדק של בעיית הפוריות הספציפית ממנה סובל הגבר.

 

במרפאה לפוריות הגבר שמפעילה המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי הלל יפה בשיתוף עם היחידות לפוריות והפריה חוץ-גופית מבצעים הערכה מדוקדקת של ההיסטוריה של המטופל, עורכים בדיקות פיזיות הכוללות בדיקות גנטיות, בדיקות הורמונאליות, אולטרה-סאונד, בדיקות דם לאיתור מחלות זיהומיות ומחלות מין וכמובן בדיקות זרע.

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
דרונט בניית אתרים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד