דלג על Banners
Banners
הדר דף הבית בלי JCI
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

ניתוח חדשני לתיקון עקמת - דרך דופן הבטן

צוות המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה ביצע, לראשונה בארץ, ניתוח לתיקון עקמת מותנית בשיטה חדשנית פורצת דרך - דרך דופן הבטן
2/05/2021

הישג נוסף למערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה: לראשונה בארץ בוצע ניתוח לתיקון עיוות של עמוד שדרה (עקמת) בשיטה חדשנית ופורצת דרך, הנקראת OLIF – Oblique Lateral Interbody Fusion. הניתוח בוצע בקרב מטופל בן 73, שסבל מעקמת ניוונית עם חוסר יציבות בחוליות L4-L5 - שתי החוליות האחרונות בגב התחתון, הנמצאות בחלק המותני של עמוד השדרה.

 

מדובר בניתוח זעיר-פולשני הנעשה על ידי חתך של מספר סנטימטרים באזור המותן/הבטן התחתונה. דרך חתך זה, תוך שימוש במכשור ייעודי לניתוח, הגיעו הרופאים לחוליות עמוד השדרה ובמקום הדיסקים השחוקים שיצרו את העקמת הניוונית, החדירו כלובים ייעודיים אשר תיקנו את העקמת. בעבר, ניתוחים אלו בוצעו בגישה אחורית בלבד, עם אחוז סיבוכים גבוה.

 

מנהל מחלקה אורתופדית א' ד"ר איל ברבלק, שביצע את הניתוח החדשני, יחד עם הרופאים הבכירים ביחידה פרופ' יורם פולמן, ד"ר ליעד חימוביץ וד"ר עמית קרן: "מדובר בשיטת ניתוח חדשנית ביותר לתיקון עקמת ניוונית בגב. שיטה זו מתאימה בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת (מעל גיל 60) אשר סובלת משינויים ניווניים ניכרים בעמוד השדרה המותני. שינויים אלו יוצרים לעתים עקמת ניוונית וכתוצאה מכך עלולים לגרום לחוסר יציבות ולחץ על מערכת העצבים. על מנת לתקן את העקמת, יש לשחזר את גובה הדיסקים ולהפחית את הלחץ שנוצר על מערכת העצבים. היתרון העיקרי של השיטה הוא הסיכוי הנמוך לפגיעה עצבית בהשוואה לשיטות האחרות המקובלות כיום".

 

הניתוח, כאמור, עבר בהצלחה והמטופל שוחרר לביתו כעבור שלושה ימים.

 


ד"ר אייל ברבלק בעת הניתוח החדשני לתיקון העקמת במרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

לכתבות נוספות בנושא אורתופדיה

דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד