דלג על Banners
Banners
לוגו וסלוגן חדש דף הבית
דלג על בר עליון משנה
בר עליון משנה
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

נוירולוגיה - שאלות ותשובות

הבעיה שלי היא מצבים שבהם פניי מתחממות ונהיות מאוד אדומות. זה קורה בד"כ כשאני חש באי נוחות, כשאני מתרגש, מבויש או פשוט לחוץ מסיטואציה כלשהי. הבעיה מביכה אותי, ושאלתי היא האם קיימת בעיה כזו בכלל, והאם ניתן לפתור אותה בדרך רפואית כלשהי, ואם כן, איך?

 

פרופ' רפי קרסו, M.D, מנהל המחלקה הנוירולוגית ומרפאת הכאב במרכז הרפואי הלל יפה ופרופ' למדעי המוח ומערכת העצבים במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן:  

 

"הסמקה היא תגובה אוטומטית של שרירי כלי הדם הקטנים בפנים ובצוואר למצבי דחק, בעיקר בושה, מבוכה או כעס, ולעתים תגובה של מצב נפשי של חרדה חברתית. התופעה מתבטאת בהתרחבות של  כלי הדם הקטנים בעור, ואלו יוצרים האדמה של עור הפנים דבר הגורם לוהסגרת רגשות של מבוכה של הסובל מתופעה זו. תופעה זו מתרחשת גם במזג אוויר חם במיוחד, לאחר שתיית אלכוהול ובכל מצב אחר שבו כלי הדם הקטנים בעור מתרחבים.  

 

"אין שום טיפול תרופתי או ניתוחי יעיל לתופעה זו. עם זאת ניתן לטפל בתופעה על ידי נטילת תרופות להרגעה באופן קבוע או בעזרת טיפול פסיכולוגי התנהגותי שיאפשר שליטה על החרדה, כגון טיפול פסיכולוגי מסוג CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי). טיפול פסיכו-פיזיולוגי אחר ויעיל במקרים רבים הוא טיפול בביופידבק (רפואת משוב) במסגרת הרפואה המשלימה, שבו מלמדים את המטופל לשלוט על טמפרטורת עור הפנים (העולה בזמן הסמקה). המטופל לומד לכווץ את כלי הדם בפנים, דבר שמעלים את האודם עקב כיווץ כלי הדם. את המוזמן לפנות למרפאה לרפואה משלימה הפועלת ב'הלל יפה'".   

לראש העמוד לראש העמוד
דלג על Banners
Banners
בית ספר לסיעוד
דלג על Banners
Banners
נשים ויולדות
דלג על Banners
Banners
ילדים
דלג על Banners
Banners
רפואה משלימה
דלג על Banners
Banners
סרטונים
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד