דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

חיי יולדת ועוברה ניצלו בעקבות ניתוח קיסרי דחוף

עופרה פלג מסורי מכרכור הגיעה לחדר מיון יולדות של "הלל יפה" עם כאבים עזים. לאחר שאובחנה עם קרע ברחם היא הועברה לניתוח קיסרי דחוף, שהציל את חייה ואת חייה העובר
29/12/2019

עופרה פלג מסורי בת ה-39, תושבת כרכור, הייתה בסוף החודש השביעי להריונה כאשר בוקר אחד הרגישה כאבים עזים תכופים וחשבה כי מדובר בצירים. עם הגעתה לחדר מיון יולדות ב"הלל יפה", קיבלה אותה המיילדת מיכל קוגלובסקי. תוך כדי תשאול רפואי הבינה מיכל כי שתי הלידות הקודמות של עופרה היו בניתוחים קיסריים. הכאבים שחשה עופרה הדליקו אצל מיכל המיילדת נורה אדומה. "במסגרת עבודתי כמיילדת, אני מוקפת נשים כאובות מדי יום, אך הכאב של עופרה נראה לי שונה. עלה בי חשד כי מדובר במשהו חריג ולא בצירים מוקדמים ומיד הזעקתי רופא", מספרת מיכל. במקביל הכינה את עופרה לניתוח קיסרי, במידה שיעלה צורך בכך. הרופא שהגיע ביצע בדיקת אולטרה-סאונד, שבה נצפתה האטה בדופק העובר ועופרה הובהלה במהירות לחדר הניתוח.

 

"כבר בפתיחה של הבטן ראינו קרע מלא של הרחם והעובר נמצא בתוך חלל הבטן. למזלנו, עופרה הגיעה בזמן והובהלה מיד לניתוח קיסרי בהול, כך שהשלייה עדיין לא נפרדה. במידה שהשלייה הייתה נפרדת, רוב הסיכויים שהעובר לא היה מצליח לשרוד", מציין ד"ר אמיר נאה, רופא בכיר באגף נשים ויולדות של הלל יפה, שניתח את עופרה.

 

 


מימין לשמאל: המיילדת מיכל קוגלובסקי, אחות אחראית ביחידת הפגים יסמין פרץ וד"ר אמיר נאה. יושבת: עופרה פלג מסורי והתינוק ינאי

 

מנהל חדרי לידה ומחלקת יולדות במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר חיים דוד, שניהל את האירוע המורכב, הוסיף: "קרע ברחם מתרחש לרוב בשבועות מתקדמים יותר של הריון, בעקבות צירים או זירוז. במקרה זה הקרע התרחש באופן ספונטני, בשבוע מוקדם יחסית להריון. מדובר במקרה חירום נדיר, שעלול לסכן הן את העובר והן את האם, שעלולה אף לסבול מדימום פנימי מאסיבי".

 

סוף טוב הכול טוב. הניתוח, כאמור, עבר בהצלחה. עופרה שוחררה לביתה והיילוד חולץ במצב טוב במשקל 1.280 ק"ג. כיום, חודש לאחר האירוע, התינוק ממשיך להתאושש ומטופל בפגייה של הלל יפה. במפגש עם הצוות הרפואי הודתה עופרה על הטיפול המסור והמקצועי שקיבלה והוסיפה: "עכשיו, כשאני מחזיקה את ינאי בשתי ידיים, אני מבינה כמה מזל היה לי שהגעתי בזמן לבית החולים והובהלתי מידית לחדר ניתוח. אין ספק שזהו נס החנוכה שלי".

 
הדפסשלח לחבר

עוד ב"מה חדש?"

דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - בית מרקחת
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד