דלג על Banners
Banners
נשים יולדות ופריון
דלג על בר עליון משנה 1
בר עליון משנה 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1

ילדה תינוק בריא לאחר ניתוח נדיר להוצאת שרירן

אמנה ג'אמל עברה ניתוח חריג ומסוכן בשבוע 19 להיריונה לאור חשד לגידול ענק בבטן. בניתוח נכרת בהצלחה שרירן עצום וההיריון המשיך באופן תקין והסתיים בלידת בן בריא
19/11/2020

אמנה ג'אמל בת ה-36 מג'ת הגיעה בחודש מרץ בשנה שעברה למרכז הרפואי הלל יפה לאחר שחשה כאבים עזים בבטנה וקשיי נשימה בעודה בשבוע 19 להיריון. לאחר סדרת בדיקות שעברה עלה החשד כי ייתכן שמדובר בגידול ענק בבטן שנדחס והגיע לסרעפת, מה שגרם לאמנה קושי ממשי לנשום. לרוב במקרים כאלה, כשמדובר בשבוע צעיר להיריון (לפני שבוע 24) והעובר אינו בר חיות, מקובל להפסיק את ההיריון כדי לנתח את האישה ולהוציא את הגידול במהרה.

 

מיטב המומחים ב"הלל יפה" התכנסו כדי לדון במקרה מיוחד זה ועלו אפשרויות שונות לאבחון וטיפול במצבה הקשה. לאחר שיקול דעת של המומחים, התקבלה המלצתו של ד"ר שגיא חיימוביץ', מנהל אשפוז יום ושירות היסטרוסקופיות באגף נשים ויולדות ב"הלל יפה", לנתח את האישה, לכרות את השרירן העצום ולשלוח אותו לביופסיה כדי לבדוק ממאירות, ורק אז לקבל החלטה סופית על המשך ההיריון או האפשרות להפסיקו.

 

"הגישה הרווחת היא לא לנתח נשים בזמן היריון בשל הסיכון שעלול להיגרם הן לעובר והן לאם. במקרה הנ"ל המלצתי על ניתוח על אף ההיריון, כדי לתת סיכוי, ולו הקטן ביותר, להמשך ההיריון, למרות הסיכונים הכרוכים בכך", מציין ד"ר חיימוביץ.

 

הרופאים בישרו לאמנה ולבעלה מוחמד כי לעובר שלהם, ככל הנראה, אין סיכוי לשרוד את ההיריון בשל חשד לגידול ממאיר, אך קודם לכן רוצים לנתח ולבדוק אם מדובר בשרירן ענק או בגידול שפיר/ממאיר.

 


אמנה ג'מאל ובעלה מוחמד השבוע בביקורת אצל ד"ר שגיא חיימוביץ' במרפאה בהלל יפה

 

ד"ר חיימוביץ מספר: "כשבני הזוג שמעו את הבשורה נפלו פניו של מוחמד. התברר כי בנישואיו הראשונים נפטרה אשתו ממחלת הסרטן כחודש לאחר לידת בנם השלישי. כעת, אשתו השנייה אמנה, אובחנה עם חשד לסרטן במהלך ההיריון הראשון שלהם. הסברתי להם כי אמנם הסיכוי קטן, אך אני ממליץ לנתח על אף ההיריון".

 

ואכן, ד"ר חיימוביץ' ניתח את אמנה ומצא כי מדובר בשרירן עצום, מעל ל-20 ס"מ, שהתחבר ישירות לרחם. הוא כרת את השרירן וביצע בדיקת אולטרה-סאונד על מנת לוודא שהעובר שרד את הניתוח, שיש דופק תקין ושניתן להמשיך את ההיריון. אמנה והעובר עברו את הניתוח בהצלחה והמשך ההיריון היה תקין.

 

"הסיבה להיווצרות שרירן אינה ידועה, אם כי שרירנים הם תופעה שכיחה שמופיעה בכ-70% מהנשים מעל גיל 40. בגיל צעיר, כמו במקרה של אמנה, זה די נדיר, מה עוד שלרוב השרירנים קטנים, אורכם סנטימטרים ספורים, ואילו במקרה זה השרירן היה באורך של כ-20 ס"מ, והכיל הרבה כלי דם, מה שהעלה את החשד לגידול ממאיר", הסביר ד"ר חיימוביץ.

 

השבוע הגיעו אמנה ומוחמד למרפאה של ד"ר חיימוביץ לבדיקה שגרתית ובידם תמונה של תינוקם, אדם. "אין מילים בפינו כדי להודות לד"ר חיימוביץ על שהיה נחוש בדעתו וניתח אותי תוך כדי ההיריון. בזכותו אני מחבקת היום את אדם, בני הבכור", ציינה אמנה בהתרגשות.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש?"

דלג על Banners
Banners
נשים - הפריה חוץ גופית
דלג על Banners
Banners
נשים - לידה טבעית
דלג על Banners
Banners
נשים - מרפאות חוץ
דלג על Banners
Banners
נשים - רצפת אגן
דלג על Banners
Banners
נשים - מעבדת מחקר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון 1
בר תחתון 1
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד