תת אתר נשים

יעל אודם ובתה רובי בדרך הביתה

כתבת החינוך של ערוץ 12 ובתה הטרייה שוחררו היום מהמרכז הרפואי הלל יפה. אודם הגיעה להלל יפה לפני כארבעה שבועות, כשהיא בשבוע 32 להריון במצב מסכן חיים של היפרדות שליה ויולדה בניתוח קיסרי חירום
21/07/2022

לפני כארבעה שבועות חוותה יעל אודם את אחד מהרגעים הקשים בחייה, כהגדרתה. בעודה בשבוע 32 להריונה, פונתה באמבולנס בבהילות למרכז הרפואי הלל יפה עקב היפרדות שליה מלאה ודימום מאסיבי - מצב מסכן חיים לאם ולעובר כאחד.

 

עם הגעתה לבית החולים ולאחר זיהוי מהיר של הצוות המטפל, הועברה יעל במהירות שיא לחדר הניתוח, שם, תוך דקות ספורות בלבד, חולצה התינוקת בניתוח קיסרי חירום על ידי ד"ר דביר רדר, רופא בכיר באגף נשים ויולדות. התינוקת אושפזה להמשך טיפול, מעקב והשגחה בפגייה כשמצבה מוגדר טוב, זאת למרות מהלך הלידה החריף.

 

היום, כארבעה שבועות מאז הלידה, שוחררה התינוקת, שזכתה לשם רובי, מהפגייה של הלל יפה בבריאות טובה, במזל טוב ובעיקר, עם המון חיוכים וחיבוקים חמים לצוות המטפל.

 


יעל אודם עם בתה ביום השחרור יחד עם צוות הפגייה ומחלקת נשים ויולדות של הלל יפה

 

רגע לפני השחרור הגיעו להיפרד מהאם והבת ד"ר דביר רדר, שניתח את יעל, ומיכל קוגלובסקי, מיילדת בחדר לידה. לפיזור החיוכים הצטרפו גם מנהל מחלקת יילודים ופגים ד"ר עמית הוכברג, וצוות אחיות הפגייה, ביניהן לאה מנטקה, שעטפו את יעל, בן זוגה וכמובן את הקטנטונת הטרייה במהלך כל החודש שחלף.

 

ד"ר הוכברג ברך את ההורים הנרגשים: "כל פג קטנטן שמשתחרר הביתה בבריאות טובה הוא ניצחון גדול של כולנו – המשפחה והצוות. אנחנו תמיד עושים את עבודתנו בצורה מקצועית ורגישה, אבל המעורבות והנוכחות של ההורים בעת השהות בפגייה קריטית לתינוק, וההורים של רובי הוכיחו זאת מעל לכל ספק. לאחר לידה כה מורכבת – לאם ולתינוקת – להשתחרר הביתה כעבור חודש בבריאות שלמה זה הישג מרגש ותוצאה של שיתוף פעולה של כל המעורבים".

 

יעל הודתה בהתרגשות רבה לצוות על הטיפול המסור והיחס החם שקיבלה: "הנס הגדול שלנו היה לגור מול הלל יפה – כתבתי את זה ביום שהגענו לכאן. לולא הצוות כאן, ספק אם היינו פה היום, שתינו".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש?"

נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
דרונט בניית אתרים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד