דלג על בר עליון משנה 3
בר עליון משנה 3
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3

מחקר ואקדמיה

המרכז הרפואי הלל יפה הוא בית חולים אוניברסיטאי המסונף לפקולטה לרפואה ע"ש רפופורט של הטכניון בחיפה. מחלקת הילדים מוכרת להתמחות מלאה ברפואת ילדים.  

מנהלת המחלקה שמה לה למטרה מרכזית את האקדמיה והחינוך לרפואה, וברוח זו מכשירה המחלקה סטודנטים לרפואה בשנותיהם הקליניות, תוך שימת דגש על חשיבה רפואית, התנסות ולמידה ליד מיטת החולה, הצגת מקרים והרצאות בנושאים הרלוונטיים.  

 

הרופאים המתמחים במחלקה זוכים ללימוד והכשרה של הרופאים המומחים במחלקה והיועצים בתחומי התמחויות העל. כמו כן, הם נדרשים להרצאות והצגות פרונטאליות של מקרים ייחודיים במחלקה, הן במסגרת מחלקתית והן מול כלל בית החולים. במחלקה מתקיימים מבחנים על בסיס חודשי בנושאים השונים וכן תרגולי סימולציה למצבי חירום רפואיים, זאת על מנת לשמור על רמת מקצועיות גבוהה לאורך כל תקופת ההתמחות. המתמחים זוכים  להכנה לקראת מבחני שלב א ו-ב של ההתמחות, ואכן בשנים האחרונות נצפית עלייה חדה באחוזי ההצלחה בבחינות ההתמחות בקרב מתמחי המחלקה.

 

בעידודם של מנהלת המחלקה והרופאים הבכירים, מתקיים מחקרים קליניים באישור ועדת הלסינקי. תחומי המחקר רבים ומגוונים ובהם: השמנת יתר, אפידמיולוגיה של מחלות ילדים, מחלות זיהומיות, נוירולוגיה ועוד. המתמחים זוכים להכשרה בתחום במסגרת קורסים שונים ולתמיכה מלאה בכל הצעת מחקר ויוזמה. בהמשך מציגים המתמחים את עבודתם בכנסים בארץ ובעולם. 

 
הדפס
דלג על Banners
Banners
הלל יפה אונליין צד ילדים
דלג על Banners
Banners
מרפאות ושירותים - ילדים
דלג על Banners
Banners
מלר"ד ילדים
דלג על Banners
Banners
מרכז חינוכי - ילדים
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד