דלג על בר עליון משנה 3
בר עליון משנה 3
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3

סיוע סוציאלי במחלקת הילדים

העובד הסוציאלי במחלקת ילדים הוא חלק מהצוות הרב-מקצועי ומעניק שירות מקצועי.

אשפוז בבית חולים הוא לרוב אירוע קשה לילד/ה החולה ולבני משפחתו. האשפוז גורם לחרדה לבריאותו ולשלומו של  הילד החולה, וכן גורם לשינוי בלתי צפוי בסדר היום של המשפחה ומערער את האיזון בדינאמיקה המשפחתית. תפקיד העובד הסוציאלי הוא לספק מענה נפשי לילד ולבני משפחתו במצבי משבר ודחק ולעזור בהכוונה בהתארגנות האישית והמשפחתית בתקופת האשפוז ולקראת השחרור. לקראת השחרור, אם קיים צורך בהמשך טיפול, מתאם זאת העובד הסוציאלי של המחלקה עם גורמי הטיפול הרלוונטיים בקהילה.

הפנייה לטיפול העובד הסוציאלי של המחלקה נעשית הן על ידי צוות המחלקה והן על ידי איתור יזום של העובד הסוציאלי, בכל מקרה שבו מתרשם הצוות מקשיים בתפקוד ההורי, חוסר התארגנות של המשפחה בעת האשפוז, וכאשר קיים חשד לילד בסיכון או במקרים של אובדנות. פנייה לעובד הסוציאלי נעשית גם ביוזמת המשפחה, אם קיים צורך.

 

 העובדת הסוציאלית של מחלקת הילדים עם מטופלים

 

השירות הסוציאלי פועל לאיתור וזיהוי קטינים בסיכון (חסרי ישע) ומטפל במקרים שבהם מתעורר חשד לאלימות במשפחה (הזנחה, אלימות פיזית, מינית ורגשית). ההתערבות הסוציאלית מתמקדת בבירור והערכה פסיכו-סוציאלית לפרופיל המשפחתי ולתפקוד ההורי. בהתאם להערכה, מועבר המקרה לגורמים מטפלים בקהילה, כמתחייב על פי חוק (פקיד סעד לחוק ילד ונוער, שירותי הרווחה, משטרה, טיפות חלב) ונבנית תוכנית לשחרור קטין.

תחום נוסף שעליו ממונה השירות הסוציאלי הוא ייעוץ למיצוי זכויות סוציאליות והפניית החולה/המטופל לגורמים מטפלים בקהילה.

העובד הסוציאלי של המחלקה מספק הדרכה הורית בנושא בטיחות בבית להעלאת ידע, מודעות ומניעת תאונות ילדים. בימים אלה פועל פרויקט שנקרא "שירות אישי לבטיחות ילדים", שמטרתו קידום בטיחות ילדים ומניעת היפגעות שניונית.

 
הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
מרפאות ושירותים - ילדים
דלג על Banners
Banners
מלר"ד ילדים
דלג על Banners
Banners
מרכז חינוכי - ילדים
דלג על Banners
Banners
כניסת משתמש - ילדים
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד